До слова, в цій категорії перемагають "креативні ініціативи, які впливають на світ та роблять його кращим". Про це повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Пілот літака героїчно врятував життя цілої роти: військовий ЗСУ наголосив на важливості авіації

Чому ця нагорода важлива для України

"Український свідок"реалізував проєкт Wikitruth завдяки спільним зусиллям з Publicis Groupe Belgium та Publicis Groupe Ukraine. Окрім Каннського фестивалю, проєкт отримав нагороди і на інших креативних конкурсах: the Clio Awards, the One Show, український КМФР.

Розробники проєкту пояснюють, що в Росії Вікіпедію щомісяця відвідують 10,9 мільйона унікальних користувачів. Так народилася ідея розмістити на цьому ресурсі фотографії про руйнування українських міст окупантами. В цьому і полягає суть проєкту Wikitruth.

Раніше ми писали, що мета проєкту – донести правду про війну в Україні до росіян, які перебувають в інформаційному вакуумі. На території країни-окупантки заблоковані фейсбук та інстаграм, а твітер – страждає від жорсткої цензури.

Ідея використати Вікіпедію, непідцензурну російській владі, спрацювала: це помітили у Кремлі. Згодом російські боти почали видаляти реальні фотографії українських міст. Тоді "Українському Свідку" довелося мобілізувати світову вікі-спільноту та найвпливовіших редакторів Вікіпедії, аби подолати цей опір.

За словами кріейторів, це дало вражаючи результати:

  • Кількість редакторів Вікіпедії, які доносять правду про Росію, зросла вдвічі: якщо у 2021 році їх було 485, то у 2022 – вже 850;
  • Кількість редагувань, які вони зробили, зросла більш ніж удвічі: 1247 редагувань у 2021 році та 2672 у 2022;
  • Загальна кількість російських глядачів, які побачили правду на цих сторінках, зросла на 242%: 3,9 мільйона у 2021 році та 13,3 мільйона у 2022.

Проєкт WikitruthПроєкт Wikitruth / Скриншот