Про це сайту "24" розповів політичний експерт Василь Мокан.
Читайте також: Фігуранти "кремлівського списку" дали перші коментарі
В той же час, на думку експерта, тип антиросійських санкцій, який сьогодні діє, розрахований не на швидке вирішення проблеми військової агресії РФ проти України. За словами Мокана, є дві причини, через які нинішні санкції мають ефект, але в середньостроковій перспективі.
"В Росії є певний запас міцності – економічний і ідеологічний, резерви для протидії наслідкам санкцій, накопичені за попередні роки. Плюс політика імпортозаміщення, яка підсилена ідеологічною складовою. Росіян переконали в тому, що затягування поясів для протистояння із зовнішнім колективним ворогом – це національна ідея, яка може об’єднати країну", – розповідає Василь Мокан.
По-друге, на його думку, нові санкції б’ють не стільки персонально по компаніях і людях через заборону в’їзду в інші країни, скільки по неможливості технологічного розвитку російських компаній і залучення міжнародних кредитів. Як зауважує експерт, дії економічних санкцій проти юридичних осіб насамперед зосереджені на блокуванні доступу російського бізнесу до кредитів, нових технологій, обміну технологіями і реалізації високотехнологічних проектів.
Читайте також: "Собака гавкає", – Путін відреагував на "кремлівський список"
Вашингтон, опублікувавши санкційні списки, підготував серйозний інструмент впливу на Путіна. Не обов’язково всі потраплять під санкції. Але є розрахунок на те, що власники великого бізнесу, які там фігурують, понесуть великі витрати. Це може вплинути на політику президента РФ і таким чином пом’якшить його агресивні імперські амбіції,
– вважає Мокан.
Вочевидь, за його словами, зараз цей список активно обговорюватиметься на дипломатичному рівні, але неофіційно. Це має стимулювати до конструктивних переговорів США і РФ, в тому числі, і щодо питання України. Хоча, зауважує політолог, цей санкційний список використовуватиметься як аргумент і в переговорах з Росією стосовно сирійського конфлікту, КНДР і в інших геополітичних конфліктних точках. В тому числі, взаємовідносин Росії і ЄС.
"Зрозуміло, що публічно звучатимуть критичні коментарі Кремля, розраховані як на внутрішню аудиторію, так і на Захід, що ніхто нікого не боїться. Але на неофіційному рівні аргумент санкцій може спрацювати. І в найближчі місяці можна буде побачити конструктив і прогрес у переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі", – підкреслив Василь Мокан.
Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна російські чиновники і бізнесмени. У список потрапили 210 імен – 114 чиновників і 96 бізнесменів. Це список російських посадових осіб, політиків і олігархів з аналізом їхніх зв'язків з президентом Володимиром Путіним і правлячою елітою.