Ця кількість майже вдвічі менша в порівнянні з позаминулим роком. До того ж дерева, рубають не спеціально до новорічних свят, а в рамках санітарної чистки лісу.

Тож спилюють лише криві, сухі та, так би мовити, зайві сосни, які заважають сильним деревам правильно розвиватися. Потім їх посортують - неліквідні відправляють на лісопильню, решту - на продаж. На кожну офіційно зрубану ялинку, яку згодом реалізуватимуть, ставлять спеціальне клеймо з номером. Лісники зізнаються, підробити клеймо може будь-хто, тож споживачеві треба вимагати документи у продавців.

“Покупець в праві вимагати товаротранспортну накладну в того, хто реалізує, звірити відбиток клейма з нею і те, що нанесено на торець сосни кримської”, - каже лісничий Олександр Березнев.

Цьогоріч лісгоспи активно підтримують ідею альтернативної ялинки - тобто у горщику, потім її можна буде розмістити на балконі, або ж висадити у себе на подвір'ї.

На думку лісників такий вибір людей допоможе зберегти ліс від браконьєрів, які не боячись штрафів щороку йдуть до лісу у пошуках новорічного дерева. Наразі штраф за зруб сосни кримської від 125 до 1600 гривень в залежності від віку дерева та його розташування.

“Ліс огорожею не загородиш і біля кожного дерева охорону не поставиш, і поки існує традиція встановлення живих ялинок, то ліс буде знищуватися тими чи іншими способами”, - каже перший заступник голови Рескомлісу Криму Іван Магда.

Незважаючи на невеликі заготівельні обсяги кримських сосен до свят, лісники заспокоюють, адже традиційно до Криму на реалізацію привозять кілька десятків тисяч ялинок з Західних областей України.