Змінили показник межі на засіданні уряду 15 липня, пише 24 канал.

Важливо Для українців наразі відкриті 25 країн світу, але не з ЄС: перелік

Збільшення показника

Відтепер державами зі значним поширенням COVID-19, так званої "червоної зони" вважаються ті, де кількість активних випадків захворювання COVID-19 перевищує 55 осіб на 100 тисяч населення. Раніше цей показник був на рівні 40.

Попередній показник, що менший на 15 осіб, зазначив Степанов, встановлювали, коли в Україні було 37 активних хворих на 100 тисяч населення. Наразі цей показник становить в Україні 62.

Наприклад, від сьоогодні Нідерланди стануть "зеленою зоною" і після прибуття звідти не потрібно буде проходити 14 днів обсервації.

Зміна критерію активних випадків на інцидентність

Міністерство охорони здоров'я не відкидає можливості переглянути критерій для поділу країн на "червону" і "зелену" зони. Відтак у майбутньому зможуть використовувати критерій інцидентності замість критерію кількості активних хворих на 100 тисяч населення.

На етапі відкриття кордонів, зокрема і європейських, говорили саме про цей критерій, однак потім його відкинули в ЄС, а в Україні таки стали використовувати.

Наприкінці червня ми впровадили критерій 40 активних хворих на 100 тисяч. Після цього країни ЄС змінили цей показник на інцидентність. Ми також стежимо за цим і не виключаємо, що переглянемо критерії в сторону інцидентності, щоб взяти такий показник, як в Європі,
– зазначив Степанов.

Про те, що критерій варто переглянути, раніше говорив і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Що таке "червона" та "зелена" зони

  • "Червона" зона – це ті країни, з яких будуть прибувати громадяни, де епідемічна ситуація є гіршоюю, ніж в Україні. Мовиться про показник у 40 інфікованих COVID-19 на 100 тисяч населення.
  • "Зелена" зона – це ті країни, де ситуація є такою ж, як в Україні, або навіть кращою. Сьогодні в Україні середній рівень захворюваності становить 33 особи на 100 тисяч населення.

Карантин кордон закритий
Куди можуть полетіти українці / Інфографіка 24 каналу