Подання надійшло ще у червні 2019

Розгляд справи відбувається у формі усного провадження. У залі присутні представники "Опозиційного блоку" Вадим Новинський та Олександр Долженков. Про це повідомив нардеп від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький у фейсбуці.

До теми Секретар РНБО Данілов хоче другу офіційну мову, але не російську

У чому полягають претензії до закону про мову:

 • Нардепи, більшість з яких є представниками "Опозиційної платформи – За життя", вважають, що закон порушує конституційні права громадян. Зокрема: на право використання рідної мови, право на розвиток мовної самобутності всіх корінних народів і нацменшин України.
 • Закон начебто ухвалювали з порушенням процедури.

На початку засідання виступив суддя-доповідач у справі – Сергій Головатий. Він зачитав думки науково-експертної групи щодо справи та щодо конституційності закону про мову.

Після цього до виступу запросили учасників подання. Першим з них був народний депутат ОПЗЖ Олександр Долженков. Також у наступній частині мають заслухати нардепа Вадима Новинського.

Окрім цього буде надано слово запрошеним учасникам засідання – це наукові експерти, а також директор Інституту української мови Павло Гриценко, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко.

Більше про закон про мову дивіться у відео:

Суб'єкти подання маніпулюють, – Магера

Правник та колишній заступник голови ЦВК Андрій Магера вважає, що нардепи, які оскаржують конституційність закону, маніпулюють. Адже документ не зачіпає використання мов нацменшин на приватному рівні.

З боку суб'єктів подання знову чую маніпулятивні твердження, що начебто закон порушує конституційну гарантію використання російської, інших мов національних меншин. Використання мови, про що йдеться у частині третій статті 10 Конституції України, взагалі не може бути предметом регулювання закон. Закон не може регулювати мову, яка використовується в сім‘ї, в колі друзів, під час релігійних обрядів,
– написав Магера у фейсбуці.

Під будівлею КСУ зібрались активісти

Тим часом, під будівлею суду зібрались активісти, серед яких представники "Нацкорпусу". Мітингувальники тримають в руках плакати з закликами захистити українську мову.

КСУ розглядає мовний закон
Під будівлею суду зібрались активісти / Фото Вікторії Покатілової, 24 канал

Дивіться відео з-під будівлі КСУ:

Що відомо про закон про українську мову

 • Закон був ухвалений 25 квітня 2019 року Верховною Радою.
 • У липні 2019 року норми законопроєкту набули чинності.
 • Закон передбачає обов'язкове використання української мови на публічному рівні.
 • Також українська мова повинна використовуватися:
  – у державному секторі;
  – у комунальній сфері;
  – у транспорті;
  – у закладах громадського харчування;
  – на підписах і маркуванні товарів і послуг;
  – у медицині та освіті;
  – у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, в інтернеті й друкованих ЗМІ.