Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
У відомстві зазначили, що повторне звільнення Амосової відбулося після того, як МОЗ відновило її на посаді ректора університету на виконання рішення Печерського райсуду Києва.
Читайте також: Робота медуніверситету Богомольця заблокована: у МОЗ звинуватили Амосову
У міністерстві нагадали, що в березні 2016 року Держфінінспекція під час ревізії фінансово-господарської діяльності НМУ виявила низку порушень і зобов'язала керівництво закладу вищої освіти усунути їх.
"Однак вимоги були виконані Катериною Амосовою не в повному обсязі, незважаючи на те, що університет протягом двох останніх років повідомляв листами про вжиття необхідних заходів. Загальна сума збитків, нанесених державі через невиконання вимог Держфінінспекції ректоркою НМУ, складає понад 3 мільйони гривень", – мовиться у повідомленні МОЗ.
Зокрема, за інформацією відомства, станом на 1 жовтня 2018 року повністю не усунуто порушення по 12 пунктах акту ревізійної перевірки на суму близько 2 мільйонів гривень.
Катерина Амосова 20 вересня приступила до виконання обов’язків ректора НМУ ім. О.О. Богомольця, не маючи жодних повноважень для цього. Одразу після винесення рішення Печерського суду вона самотужки почала генерувати "накази" про власне поновлення на посаді ректорки НМУ та про скасування усіх наказів, які видавав визнаний МОЗ України в.о. ректора Олександр Науменко,
– додали у міністерстві.
У МОЗ також звернули увагу, що вони запросили Амосову "ознайомитися з наказами, проте вона так і не з'явилася у відомстві".
Нагадаємо, в кінці березня 2018 року Міністерство охорони здоров'я видало наказ звільнити Катерину Амосову з посади ректора Національного медуніверситету імені Богомольця.
Перед цим комісія МОЗ визнала роботу Амосової у 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати з нею контракт. Ще раніше Амосову було відсторонено від посади, бо університет не уклав договір із центром тестування і зірвав іспит "КРОК" – аналог ЗНО для медиків.
20 вересня стало відомо, що Печерський райсуд Києва поновив Амосову на посаді ректора медуніверситету імені Богомольця. У МОЗ назвали рішення суду "сумнівним", заявивши про підготовку апеляційної скарги.