Відповідне рішення суду Амосова опублікувала на своїй Facebook-сторінці.
"Визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства охорони здоров'я України від 30 березня 2018 року №14-О "Про звільнення К.М.Амосової", – мовиться у тексті судового рішення.
Читайте також: Хто насправді Катерина Амосова: чудова ректорка чи корупціонер зі стажем
Суд першої інстанції також задовольнив вимоги щодо відшкодування в розмірі 1 тисячі гривень моральної шкоди Амосовій.
Рішення суду набуває чинності з моменту закінчення строку подання апеляційної скарги, тобто протягом 30 днів.
Читайте також: Нечуваний скандал: з університету Богомольця відрахували 1,5 тисячі студентів
У свою чергу в МОЗ назвали рішення суду "сумнівним", заявивши про підготовку апеляційної скарги. У відомстві також наголосили, що поки МОЗ не видасть відповідний наказ про відновлення Амосової на посаді, вона не є керівником медуніверситету імені Богомольця.
Доки МОЗ України не отримало належним чином завірену копію рішення суду, Катерина Амосова не є керівником НМУ ім. О.О. Богомольця. Для поновлення її на посаді має бути виданий відповідний наказ МОЗ України та на його підставі внесено зміни до Єдиного державного реєстру. Тому наразі Катерина Амосова не має повноважень видавати накази як ректорка університету,
– мовиться у повідомленні міністерства.
Нагадаємо, в кінці березня 2018 року Міністерство охорони здоров'я видало наказ звільнити Катерину Амосову з посади ректора Національного медуніверситету імені Богомольця.
Перед цим комісія МОЗ визнала роботу Амосової у 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати з нею контракт. Ще раніше Амосову було відсторонено від посади, бо університет не уклав договір із центром тестування і зірвав іспит "КРОК" – аналог ЗНО для медиків.