Чоловік вже встиг обладнати свою нарколабораторію та насадити 300 кущів конопель. Раніше повідомляли, що зловмисник – фанат Путіна, адже наркоторговець мав золотий чохол із його зображенням.

До теми У Києві спецпризначенці затримали фаната Путіна, який перебував у міжнародному розшуку

За що шукали 6 років

Наркоторговця Банева шукав Інтерпол з 2016 року. Його засудили востаннє в Болгарії на 6 років позбавлення волі. Там він займався збутом наркотиків і відмиванням грошей у 2018 році. В Італії та Румунії йому загрожує 20 та 10 з половиною років ув'язнення теж за торгівлю наркотиками.

Раніше чоловіка затримували в Болгарії у 2012 році. Він брав участь у злочинному угрупуванні та вчиненні понад 2 фінансових операцій з грошима, які отримали за продаж наркотиків. Софійський міський суд засудив його до 7 з половиною років ув'язнення на початку 2013 року.

17 березня 2017 року Апеляційний суд скоротив вирок до 6 років позбавлення волі, який затвердив також Верховний касаційний суд.

Банев Наркобарон Торговець Наркотики 13 вересня 2021
Банева затримали в Києві / Фото Нацполіції

Зник після повторного суду в Болгарії

Тоді Банева передали італійській владі для початку його справи там. Італія згодом відмовилася віддати його назад до Болгарії, щоб закінчити суд у Софії. Також на Банева претендувала ще й Румунія. У результаті переговорів наркобарона тимчасово повернули до Болгарії, після чого він зник.

У липні 2013 року суд Мілана вперше засудив до 20 років тюремного ув'язнення. У 2015 році вирок скасували, але вже через рік знову затвердили. У березні 2017 року Банев подав апеляцію, але його 20-річний вирок залишили.

Коноплі Банев Наркотики Болгарин Інтерпол 13 вересня 2021
Банев вирощував, виготовляв і продавав наркотики / Фото Нацполіції

Тим часом, болгарин отримав 14 років в'язниці від суду Бухареста за ввезення до Румунії понад 51 кг кокаїну. Через рік суд скоротив термін його ув'язнення до 10 з половиною років.

Востаннє ім'я Евеліна Банева-Брендо згадувалося у ЗМІ наприкінці 2020 року. Тоді Швейцарія завершила 12-річне розслідування за відмивання грошей від незаконного обігу наркотиків. У цьому звинуватили Credit Suisse Bank, його колишнього менеджера і кількох інших підозрюваних.

Цікаво Колишній поліцейський сколотив банду та торгував амфетаміном на Київщині

У Києві затримали наркоторговця світового масштабу Банева: відео Нацполіції

Затримання Банева в Україні

  • У Києві 7 вересня затримали 55-річного наркобарона Евеліна Банева-Брендо.
  • Раніше повідомляли, що його розшукував Інтерпол за злочини в Румунії та Болгарії.
  • Злочинець мешкав в орендованому будинку під Києвом.
  • Там поліцейські виявили 300 кущів конопель, 39 пакетів висушених рослин та обладнання для вирощування.
  • За вирощування та збут наркотиків іноземцеві загрожує від 4 до 8 років позбавлення волі.