Керівник департаменту Максим Іонов ще офіційно перебуває на посаді. Про це він повідомив в ефірі програми "Після всього" на 24 каналі.

Зверніть увагу У гуртожитку київського університету спалах COVID-19: хворобу виявили у студентів та коменданта

У повідомленні на сайті Київської ОДА зазначено, що причиною відставки стала низка недоопрацювань Іонова в його діяльності, а саме:

  • затягування із закупівлями для медичних потреб, а також засобів індивідуального захисту за кошти обласного бюджету;
  • відсутність системної роботи із профільними обласними закладами та комісіями обласної ради;
  • зволікання з підготовкою розподілу доплати медикам;
  • відсутність ефективної організаційно ролі в роботі департаменту в умовах протидії поширенню COVID-19.

Сам Іонов вважає ці причини несправедливими. Крім того, правоохоронці його попереджали, що закупівля має ризик розтрати державних коштів.

Перелічені причини назвати об'єктивними я не маю морального права. Якщо розібратися – це за перешкоджання злочинних закупівель, які я вважав не слід проводити,
– зазначив він.

За його словами, ці закупівлі проводив штаб із запобігання поширення коронавірусу, створений при Київській ОДА. На його думку, за цим стояли профільний заступник тимчасово виконувач голови Олег Торкунов і заступник з економічних питань Олександр Світлий.

Я сподівався, що тимчасовий виконувач обов'язків голови адекватно сприйме мої заяви й оприлюднить про всі схеми фіктивних фірм, які не збирались постачати обладнання. Договори з цими фірмами була на загальну суму 46 мільйонів гривень. Я прийняв рішення не підписувати ці документи,
– повідомив Іонов.

Він також додав, що з цього приводу писав пояснення й головному санітарному лікарю, і в МОЗ, і в НАБУ, і вищому керівництву. Усі обіцяли розібратися в ситуації, яка закінчилась оголошенням про його звільнення.

Що відомо про доповідні Іонова? Максим Іонов написав доповідну і до Офісу Президента України, де було зазначено, що управління внутрішнього аудиту вбачає ризики неефективного використання бюджетних коштів у результаті закупівель 46 апаратів ШВЛ, двох лабораторій для проведення ПЛР-досліджень та масок і захисних костюмів.

Також він наголошував, що виконувач обов'язків голови КОДА Василь Володін та профільний заступник Олег Торкунов поінформовані про наслідки, але однаково наполягають на підписанні договорів на закупівлі.