Ділянку біля станції метро "Сирець" передали в користування РНБО у 2009 році. Там повинні були побудувати багатоповерхівки.
Цікаво У Кличка забрали частину повноважень: що прийняв уряд на позачерговому засіданні
Поворознику повідомили про підозру
У 2019 році міська влада припинила право постійного користування ділянкою на вулиці Щусєва біля станції метро "Сирець". Місто привело занедбану територію до ладу, вивезло сміття, здійснило благоустрій території. І облаштувало там сквер,
– зазначив Кличко.
Однак, за словами мера, РНБО не полишає намірів забудувати територію багатоповерхівками. Тож через правоохоронців продовжує тиснути на міську владу.
Кличко розповів, що у 2009 році цю земельну ділянку передали в постійне користування апарату РНБО. Там повинні були побудувати багатоповерхівки з підземними паркінгами та об'єктами соціально-побутової інфраструктури.
Однак через 10 років встановили, що весь цей час ділянку не використовували за призначенням, адже будівництво так і не розпочалося. Натомість, за словами мера, там утворилося стихійне сміттєзвалище.
Поворознику повідомили про підозру / Фото Віталія Кличка
Зауважте Миколу Поворозника звинувачують у хабарництві: біографія заступника Кличка
Поворозник вважає вручення підозри тиском на міську владу
На Офіційному порталі міста Києва оприлюднили реакцію Поворозника на вручення підозри. Він вважає це політичним тиском на столичну владу.
"Окрім політичних мотивів, у цій підозрі я не бачу нічого іншого. Немає жодних кримінальних правопорушень. Земельна ділянка як була, так і залишилась у комунальній власності. Єдине, що на цій землі наведено лад і вона, власне, врятована від забудови в районі станції метро "Сирець", – додав Поворозник.
За його словами наразі на тій земельній ділянці розташовується сквер. Кожен може піти туди й переконатися на власні очі. Окрім цього, Поворозник зазначив, що правоохоронці не роз'яснили йому суті підозри. Тому посадовець вбачає у цьому порушення процесуальних прав.
"Щодо процедури вручення підозри – це питання більше до адвокатів. Я переконаний, що були порушені процесуальні норми в частині того, що мені не було роз'яснено суть цієї підозри. І, відповідним чином, будемо далі працювати над доказом своєї юридичної позиції", – зазначив Поворозник.
Він додав, що такі справи потрібно завершувати, а в ухваленні рішень слід доводити свою правоту.
"Ще раз наголошую: нічого іншого, ніж політику, в таких підозрах я не вбачаю. Триває і посилюється тиск на місцеву владу. Він уже 2 роки, за великим рахунком, триває. І цей тиск відбувається для того, щоб дестабілізувати управління містом", – підсумував Поворозник.
Коротко про обшуки у КМДА
- У приміщеннях Київської КМДА 14 квітня 2020 року відбулися обшуки. Співробітники СБУ буцімто задокументували, що Поворозник вимагав неправомірну вигоду від представника компанії-забудовника.
- Натомість сам посадовець відкинув усі звинувачення та розповів, що його запросили свідком у цій справі.
- Очільник КМДА Віталій Кличко 21 квітня 2020 року повідомив, що відсторонив Поворозника на час розслідування. Однак пізніше його таки поновили на посаді.
- До КМДА 10 вересня 2021 року знову прийшли з обшуками. Цього разу вони стосувалися кримінальної справи щодо земельної ділянки поблизу станції метро "Сирець", де міська влада облаштувала сквер замість смітника.
Текст допису Віталія Кличка:
Першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику щойно вручили підозру у справі щодо позбавлення земельної ділянки апарату РНБО. У 2019 році міська влада припинила право постійного користування ділянкою на вулиці Щусєва біля станції метро "Сирець".
Місто привело занедбану територію до ладу, вивезло сміття, здійснило благоустрій території. І облаштувала там сквер. Але РНБО не полишає намірів забудувати територію висотками та через правоохоронців продовжує тиснути на столичну владу. Історія цієї ділянки, нагадаю, наступна.
У 2009 році вона була передана апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами та об'єктами соціально-побутової інфраструктури.
Однак у 2019 році було встановлено, що всі 10 років ділянка не використовувалась за призначенням, будівництво не було розпочато. Натомість на земельній ділянці утворилося стихійне сміттєзвалище.