Пропагандистські телеканали від самого ранку радіють "потужному удару" по сусіду. В Україні ж так званий "чорний список Кремля" викликав хвилю веселощів і глузувань, навіть у самих його фігурантів.

Читайте також: "Сприймаю це зі сміхом": Парасюк цікаво відреагував на санкції РФ проти українців

"Чи засмучений я, що не зможу вдихнути загиджене повітря Челябінську?! Чи може мені прикро, що я не зможу проінвестувати свої кошти у поїздку в московському метро?! Та ні!", – відреагував народний депутат Борислав Береза.

Перевірив чи є у списку. Із задоволенням побачив, що є, значить, я на правильному шляху,
– сказав генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Налякали їжаків голим задом. Крапка", – заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов.

"Опоненти влади й борці з корупцією є, а от люди, які в оточенні Порошенка займаються корупцією, на них санкції не накладені. Наприклад, Ігор Кононенко відсутній у цьому списку", – пояснив народний депутат Сергій Лещенко.

бізнес
Санкції проти українців

Словом, одні удали, що насолили бандерівцям, інші – пограли в патріотів, навіть ті, хто ними не були.

Якщо ж спробувати шукати логіку в діях росіян, то до чорного списку вони внесли політиків і посадовців, чия робота дійсно може нести загрозу інтересам Росії в Україні. Громадських діячів і журналістів, які не добирають слів на адресу Москви. Олігархів та бізнесменів, на яких Кремль хоче натиснути, аби ті вимагали від українських очільників "примирення". А серед них до списку додали агентів впливу Москви в українському істеблішменті.

Зате очевидно, за яким принципом у чорний список потрапили бізнесмени. Їх просто скопіювали з рейтингу багатіїв: олігарх Віктор Пінчук, партнери Ігоря Коломойського, Геннадій Боголюбов, Олексій Мартинов, Костянтин Жеваго та Юрій Косюк.


Українські бізнесмени

Експерти зазначили, що причин боятися російських санкцій В українських бізнесменів дійсно небагато.

Вони стосуються капіталу, а капіталу в українського бізнесу там немає,
– сказав економічний експерт Сергій Фурса.

Відчутно зачепити санкції можуть хіба що кількох бізнесменів. Серед таких наприклад подружжя Герег, які мають бізнес в Криму. Олігарх Віктор Пінчук, бізнеси якого ще мають торговельні зв'язки з Росією. Та кілька компаній, які залежні від російської сировини чи навпаки – її Росії постачають. Зокрема, і державних.

А от Президент Петро Порошенко, який донедавна мав цілу шоколадну фабрику у Липецьку, до санкційного списку не потрапив. Пояснили, що за неофіційним дипломатичним етикетом. Там є лише його близьке оточення та бізнес-партнери, до прикладу, Олег Гладківський.

Найгірше, що могла вдіяти Росія з Україною давно вже сталося. Війна на Донбасі триває п'ятий рік. І наша держава мусить бути готовою до набагато страшніших речей, ніж російські "чорні списки": кібератак, економічних диверсій, терактів та навіть масштабного вторгнення.