Обидва бомбосховища, які показали журналістам, розташовані у житлових будинках і розраховані на 100 — 150 осіб. Пересидіти в них можна не більше чотирьох годин – приміщення замалі, не у всіх є вентиляція та навіть туалет, передає кореспондент Телеканалу новин "24". Натомість у багатьох укриттях процвітає пліснява.
У Києві 526 об’єктів різного класу, які є сховищами чи укриттями. Більшість у задовільному стані. Кожен киянин може отримати інформацію в інтернеті про їх розташування, опублікована інтерактивна карта. Інспектуючи сховища, ми з’ясували, що деякі використовувалися на за призначенням, там були якісь склади. І наше завдання на сьогодні – зробити їх придатними для укриття, щоби вони відповідали всім нормам,
— сказав Кличко, слова якого наводить пресс-служба столичної адміністрації.
Мер підкреслив, що керівники районів повинні провести відповідну роботу щодо інформування киян про наявні укриття у будинках, підземних переходах тощо.
Попри те, що на сайті київської держадміністрації розмістили ось таку карту столичних бомбосховищ, а столичним ЖЕКам наказали промаркувати захисні будівлі та підходи до них, мешканці столиці схоже не дуже переймаються своєю безпекою. Багато хто навіть не знає, де розташоване найближче до його дому укриття.
Щоб сховатися наприклад від міноментного обстрілу потрібно добігти до укриття за 15-20 секунд. У випадку авіабомбардування від звуків перших сирен залишаються лічені хвилини. Втім, якщо дивитися на карту, на правому березі Києва бігти є куди. Однак на лівому сховищ дуже мало. Часом на цілий мікрорайон — жодного.
До слова, раніше спікер АТО Андрій Лисенко продемонстрував карту, на якій позначені російські війська, які ведуть бойові дії на території України.