У цей день діє низка заборон, яких варто дотримуватися. Детальніше про це – розповідає 24 Канал з посиланням на Храм Успіння Богородиці Пирогощої ПЦУ.
Не пропустіть Коли будемо святкувати День Святого Миколая у 2024 році за новим календарем
День Святого Миколая 2024
За переказами, Миколай Чудотворець народився в місті Патарі. Батьки святого були вірянами, тому охрестили сина в ранньому віці. Миколай з дитинства вивчав Святе Письмо, тому вирішив присвятити своє життя служінню Богові. У дорослому віці Чудотворець став єпископом, здійснив паломництво та роздав усе своє майно нужденним. Під час гоніння на християн він продовжував проповідувати, через що був позбавлений волі римським імператором. Коли до влади прийшов інший правитель, то святого звільнили. З того часу Миколай рятував людей від смертної кари, визволяв полонених та зціляв багатьох людей. Також святий ніколи не відмовляв у допомозі бідним і нужденним. Після загибелі Миколая, його мощі продовжували зцілювати вірян.
Згідно з легендами, святий таємно допомагав бідним родинам, приносячи подарунки та роблячи добрі справи. Відтак Миколай став асоціюватися з дивами й благодійністю.
Святий Миколай / Фото Freepik
Що не можна робити
- Не варто вживати алкоголь.
- Не можна їсти продукти тваринного походження, оскільки триває Різдвяний піст.
- Не слід сваритися, сперечатися та лаятися.
- Не рекомендується займатися хатніми справами, зокрема прибирати, прати й прасувати.
Що можна робити
У День Святого Миколая християни відвідують церкву та моляться за здоров'я рідних і близьких. Також українці займаються приготуванням пряників "миколайчиків", які потім роздають дітям. Крім цього, 6 грудня – ідеальний час для благодійності, тому можна допомогти бідним і нужденним.