За відповідне рішення в цілому проголосували 336 депутатів. Із проєктом закону №3380 можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.

До слова Рада схвалила законопроєкт про страхування медиків від COVID-19: що він передбачає

Законопроєкт розглянули за скороченою процедурою та одразу підтримали у першому читанні і в цілому. Опісля депутати проголосували за невідкладне підписання цього законопроєкту.


Голосування в цілому / Скриншот з відео

Закон регулює виплату лікарняних людям, які не можуть працювати через коронавірус чи самоізоляцію, розширює список осіб, яким проводитимуть тестування і дозволяє залучати до меддопомоги інтернів.

  • Виплата лікарняних

Людям, окрім медпрацівників, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції, незалежно від страхового стажу, виплачуватимуть 50% середньої зарплати.

Медичним працівникам у такій ситації виплачуватимуть 100% середньої заробітної плати, незалежно від страхового стажу.

Як написали ініціатори законопроєкту, медики є у групі надзвичайного ризику і показник їхньої захворюваності значно перевищує аналогічні цифри у країнах Європи.

Наразі величезною проблемою для України є темпи зараження медичних працівників COVID-19: на сьогодні кількість медиків, які захворіли, перевищує 20%, що є вдвічі вищим за показники європейських країн,
– йдеться в пояснювальній записці.

Дивіться трансляцію засідання Верховної Ради 7 травня

  • Тестування

Держава розширила проведення тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях залежно від медичних показань.

Тести відтепер є обов’язковими для:

  • осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби,
  • осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу.

Регулярне тестування є обов’язковим для:

  • медичних та інших працівників, які працюють у лікарнях, що надають медичну допомогу хворим на коронавірус;
  • людей, які працюють задля непоширення COVID-19: зокрема, й працівників Національної поліції та Національної гвардії – незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).

За умови обмеженості ресурсів, пріоритетними вважатимуть такі категорії:

  • особи з симптомами коронавірусної хвороби;
  • особи, які мали контакт із хворим на COVID-19;
  • медичні працівники та працівники, які залучені до інших заходів із протидії COVID-19 – незалежно від контакту з хворими.
  • Залучення інтернів

На волонтерських засадах для боротьби з коронавірусом можуть залучати лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів без вимог щодо атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії.

Закон діятиме протягом карантину, запровадженого Кабінетом Міністрів та протягом двох місяців з моменту його скасування.

Дивіться відео 24 каналу про позачергове засідання Ради: