Прокуратура Києва повідомила про підозру завідувачу поліклінічного відділення Національного інституту раку та лікарю-онкологу. Корупційну схему організували двоє посадових осіб медичного закладу.

Читайте також: Викрив корупцію – отримай 10% від награбованого: як офіційно заробити на хабарниках

Лікарям інкримінують 2 кримінальні злочини: порушення права на безоплатну медичну допомогу і повторне заволодіння чужим майном, зловживаючи службовим становищем. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років та штраф.

Поліцейські уже встановили 7 онкохворих, які сплатили горе-медикам в Інституті раку близько 40 тисяч гривень. Зауважимо, що медична допомога в державних або комунальних закладах охорони здоров'я надається виключно безкоштовно.

Лікарі-хабарники запевняли онкохворих пацієнтів, що кількість препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена.

Щоб отримати безкоштовні ліки, медики вимагали від громадян "винагороду", зокрема і під виглядом благодійної допомоги. Так, суми за один курс хіміотерапії коливалися від 1,5 до 18 тисяч гривень,
– розповіли у поліції.

Підозрювані лікарі розповідають про корупційні схеми в Інституті раку та про те, як вони вимагають хабарі: дивіться відео

16 серпня під час обшуку у підозрюваних правоохоронці вилучили докумети, які підтверджують факт злочину лікарів. Як це було – читайте за посиланням.

Читайте також: Шахраї з Банкової: хто вони і як були викриті