Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав 24 Каналу, що росіяни ховають свої кораблі через вдалі операції, які Україна проводить у Чорному морі.
До теми Вбивця "Москви" та ракетний суверенітет: чому український "Нептун" так жахає Росію
Нав'язали власну ініціативу
При цьому наша країна не має такої кількості кораблів, підводних човнів та авіаційної компоненти, які є у Росії в акваторії Чорного моря. Проте Україна зуміла нав'язати власну ініціативу та розвиток подій й змусили ворога відступати та перебазовувати свої кораблі.
"Це ще не перемога у війні, проте ми виграли важливу битву. Російське командування, побачивши наші спроможності – а ми можемо діставати й кораблі, й підводні човни, а також військову інфраструктуру на землі, – занервувало", – наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.
Як Україні вдалося витіснити російський флот з Чорного моря: дивіться відео
Можуть запускати ракети й з Каспійського моря
Однак можливість запуску ракет по території України з російських кораблів зберігається навіть коли вони будуть базуватися у Новоросійську чи в Абхазії. Це ускладнить росіянам процес запуску ракет, адже їм доведеться прокладати нові додаткові маршрути. Але це не перешкоджає їхньому застосуванню.
Водночас носії ракет "Калібр" розміщені не лише в Чорному морі. Вони на постійному чергуванні в Каспійському морі, а також у Середземному. Проте, якщо запускати ракети з Середземного моря, то вони мають пролетіти над територією третіх країн – Туреччини, Болгарії або Румунії. А тому запуски звідти виключені.
Навіть завдавання ударів по Україні з Каспійського моря доволі складно організувати, адже дуже великою є відстань і через це можливі технічні збої.
"Проте сам факт того, що Україні вдалося відтіснити російський флот в Чорного моря, стає тенденцію, яка надалі може набирати обертів", – підкреслив Олександр Мусієнко.
Як Україна завдає ударів по Чорноморському флоту Росії
- 13 квітня 2022 року українські сили вдарили по російському крейсеру "Москва", який перебував у Севастополі. Внаслідок удару він отримав значні пошкодження через ураження протикорабельною ракетою "Нептун". Врятувати крейсер "Москва" росіяни не мали можливість через шторм. Як відома уражений корабель спалахнув через вибух боєприпасу, похилився на бік та почав тонути.
- Великий десантний корабель "Оленогорський горняк" також став ціллю під час спецоперації СБУ та ВМС України. Він отримав серйозні ураження 4 серпня внаслідок атаки дронів у бухті Новоросійська. Після удару "Оленогорський горняк", як і крейсер "Москва", похилився на бік, й окупанти намагалися його відбуксувати.
- 13 вересня російський Чорноморський флот зазнав подвійних втрат. Під час ракетної атаки по російському судноремонтному заводу в Севастополі, відбулось влучання по великому десантному кораблю "Мінськ", а також попідводному човну, ракетоносію "Ростов-на-Дону". На заводі вони перебували на ремонті. Проте після пошкодження, які судна зазнали, вони не скоро повернуться після ремонту в море. А ймовірно зовсім не будуть придатні до експлуатації.