Він поєднує принцип електрозмочування та сучасну техніку виробництва екранів.

Йохан Феєнстра (технічний директор, засновник компанії Liquavista): “Технологія електрозмочування дозволяє рухати рідиною за допомогою електрики. Можна перемістити краплину води з точки А в точку Б, причому контрольовано та дуже швидко”.

Принцип електрозмочування простий: краплина масляної фарби знаходиться у мікроскопічній заповненій водою капсулі. Якщо пропустити струм через стиснену каплю, вона розшириться і заповнить весь простір. У зворотному випадку - навпаки, стане практично невидимою. Розробники запевняють, ця технологія дозволяє утворити будь-яку комбінацію кольорів за кілька мілісекунд, а виготовлені з її використанням дисплеї будуть чіткішими, яскравішими та контрастнішими.

Перший продукт компанії - екрани LiquavistaBright для електронних рідерів та мобільних телефонів. Вони покращать та пришвидшать інтерфейс цих пристроїв. Зокрема, дисплеї відображатимуть до 60 кадрів у секунду, а сторінку можна буде прокручувати більш плавно.

Курт Петерсдорфф (комерційний директор компанії Liquavista): “Якщо ми обладнаємо iPad дисплеєм Liquavista, то він отримає наступні переваги. По-перше, буде легше читати протягом довгого часу; можна буде користуватись планшеткою під прямим сонцем - чіткість не погіршиться; і, зрештою, такому екрану потрібно менше енергії, тому можна встановити легшу батарею і вона працюватиме стільки ж часу”.

Розробники запевняють - LiquavistaBright споживає втричі менше енергії, аніж сучасні рідкокристалічні дисплеї. Справа в тому, що природне освітлення віддзеркалюється від масляних фільтрів і в такий спосіб підсвічує екран. Зрозуміло, для використання у темних приміщеннях він має власну підсвітку. Щоправда, є у цих дисплеїв і недолік - наразі не вдалося досягти такої ж насиченості кольорів, яку мають звичайні LCD.

Liquavista не розголошує нюансів виробництва новітніх екранів. Втім, голландці повідомили - воно не дуже відрізняється від виготовлення стандартних рідкокристалічних дисплеїв. А це означає, що новинки мають порівняно невисоку собівартість.

Йохан Феєнстра (технічний директор, засновник компанії Liquavista): “Одна з головних переваг цієї технології - виробнича інфраструктура. Вона така ж, як у звичайних рідкокристалічних екранах. Ми плануємо налагодити масове виробництво у Азії. Наші дисплеї виготовлятимуть на тих же виробничих лініях, що й звичайні LCD”.

Компанія сподівається, що перші електронні рідери з їхніми дисплеями надійдуть до продажу вже наступного року.