"Серед тих людей, які протягом останнього року звертались до органів міліції, а таких в Україні є 12%, 23%, чверть з них, цілковито вирішили свою проблему. Ще 23% частково вирішили свою проблему. Але понад 50%, звернувшись в органи міліції, не вирішили проблему взагалі", - каже директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Українці не поспішають звертатися до міліції через сумніви, що злочинців справді покарають та через страх з потерпілих перетворитися на підозрюваних, - зазначають експерти.

"Велика кількість громадян мають такий негативний досвід, коли вони звертаються до правоохоронних органів, то правоохоронні органи в першу чергу намагаються уникнути взагалі будь-яких стосунків з громадянами, тому що це їм як правило додаткова робота, і замість того, щоб реагувати на звернення намагаються спочатку з’ясувати, хто такий громадянин і намагатись зробити певні кроки, щоб громадянин більше ніколи не звертався з цим питанням", - вважає голова секретаріату Українського клубу Олексій Усачов.

"У МВС працює декілька робочих груп, які розробляють нову концепцію, щоб реформувати МВС таким чином, щоб максимально наблизити людей. Щоб людина, яка звертається до райвідділу, до райуправління міліції, щоб вона була впевнена в тому, що вона отримає допомогу, що її не відфутболять", - каже заступник начальника управління зв’язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков.

Більше 80%українців переконані: вітчизняна правоохоронна система дійсно потребує реформ. Головними проблемами вважають корупцію та залежність від політиків.

"У нас в країні ми просто на обличчі можемо бачити міліцейське свавілля кожен день", - каже киянин Микола.

Зазначимо, найменше згідно з дослідженням українці довіряють судам - усього 4% опитаних. Найбільше Службі безпеки - 16%. Дещо менша довіра до прокуратури, податкової та митниці.