Згодом також влаштували пожежі в кількох частинах цієї будівлі. Люди там вимагали розпуску влади й проведення нових виборів.

Зауважте Росіяни намагаються залучити до війни курсантів з Лівії та учасників бойових дій в Сирії

Які вимоги протестувальників у Лівії

Окрім цього, тривають масові протести в столиці Лівії – Триполі, а також у кількох менших містах. Люди вийшли на вулиці не лише з бажанням розпуску органів влади, а й з кількома іншими вимогами. "Нам набридло, набридло! Нація хоче скинути уряди! Ми хочемо електроенергії!" – кричали протестувальники в Триполі.

Протести й підпал парламенту Лівії: дивіться відео

Демонстранти в столиці Триполі підіймають фотографії всіх учасників лівійської сцени (політичної – 24 канал) та скандують: "Усі вони... означає всі",
– повідомляють місцеві.

Демонстранти оприлюднили заяву, де вказали основні вимоги:

  • розпустити всі органи влади;
  • оголосити надзвичайний стан в країні;
  • врегулювати кризу з електроенергією;
  • прискорити проведення виборів;
  • домогтися виведення іноземних найманців з країни.

У Лівії – масові протести
Демонстранти в столиці Лівії 1 липня / Фото з твітеру قلم حر

Щодо Тобруку, то там загострення ситуації сталося вже під вечір. Демонстранти почали підпалювати будівлю свого парламенту, коли її покинули силовики. У багатьох кабінетах демонстранти займалися спалюванням офіційних документів. Таким чином були пошкоджені:

  • кабінети;
  • зали для зустрічі;
  • гостьові будинки.

Пожежа палати представників у місті Тобрук: дивіться відео

Чому почалися протести лівійців

У лютому минулого року сторони багаторічного збройного конфлікту всередині країни домовилися про формування нового перехідного уряду. 24 грудня мали відбутися президентські вибори, а після них – і парламентські.

Проте в останній момент їх відклали на невизначений термін. У Лівії встановилося двовладдя, яке призвело до гуманітарних проблем. Зокрема, в деяких регіонах відсутнє електропостачання.

Протести в Лівії вплинуть на світ

Bloomberg повідомляє, що експорт нафти з Лівії впав приблизно на третину рівня минулого року. Це сталося, коли загострення політичної кризи призвело до призупинення експорту у двох ключових портах країни – Ес-Сідера та Рас-Лануфа.

Тому події Лівії загрожують ще більшим погіршенням ситуації на світовому ринку нафти. Наразі неможливо передбачити, наскільки сильно підніметься вартість ресурсу, проте цей неминучий процес вже запущений.

Раніше – США випустили на ринок нафту зі стратегічних резервів: дивіться відео