Умови на лівому березі Херсонщини залишаються складними, однак наші військові продовжують свої операції. Очевидно, що це частина спроби створити умови для майбутніх дій.

Дивіться також Атака на Україну і продовження бойових дій на лівому березі Херсонщини: хронологія 662 дня війни

Потрібно витіснити російську артилерію

New York Times опублікувала серію інтерв’ю з українськими військовими, які перебувають на східному березі та вздовж річки Дніпро. В одному з них командир українського полку заявив, що удари українських безпілотників сильно придушили російську далекобійну артилерію на східному березі за останні місяці.

Офіційні особи раніше заявляли, що українські війська створили кілька плацдармів на східному березі в рамках операції, яка має на меті витіснити російські війська з артилерійської зони західного берега Херсонської області. Це може дозволити українським силам більш вільно діяти в ближніх тилових районах на західному березі Херсонської області.

Набагато більш численні 152 міліметрові трубчасті артилерійські системи, які російські війська широко використовують в Україні, мають приблизний радіус дії 25 кілометрів, хоча російські сили навряд чи розгорнуть ці системи на безпосередній лінії фронту через загрозу українського контрбатарейного вогню.

Росіяни зазнають втрат

Відведення трубної артилерії та придушення російської далекобійної артилерії усуне постійні загрози для населених пунктів на західному березі та дозволить багатьом українцям, які втекли від російської окупації, безпечніше повернутися. Зменшення російського артилерійського вогню також дасть можливість вільніше діяти вздовж наземних ліній зв’язку (GLOCs), розгортати важливіші контрбатарейні системи та системи протиповітряної оборони в районі річки Дніпро та більш безпечно розпочинати операції через річку Дніпро. Плацдарм має забезпечити безпеку для переправлення сил для продовження операцій.

Повідомляється, що український командир також заявив, що українські операції на східному березі Дніпра наразі спрямовані на те, щоб стягнути російські сили в цей район і завдати їм великих втрат,
– мовиться у зведенні.

Він також додав, що спроба залучити російські сили в цей район була успішною, оскільки російське командування перекинуло невизначені підрозділи ВДВ із західної Запорізької області на східний берег Херсонської області.

Українські військові офіційні особи раніше повідомляли, що в результаті українських операцій на східному березі між 17 жовтня та 17 листопада загинуло 1126 російських військовослужбовців і було поранено 2217. Це свідчить про те, що українські захисники можуть завдати значних втрат російським силам у цьому районі.

Президент Росії Владімір Путін описав російські оборонні операції на східному березі як навмисну ​​спробу заманити та розчарувати українські сили, однак ISW наразі не може оцінити, чи вдалося це. Деградація оборони російських сил на східному березі Херсонської області може сприяти досягненню ширшої заявленої оперативної мети – витіснення російських сил із радіуса дії артилерії.

The New York Times також опублікувала інтерв’ю з українськими солдатами, які воювали на східному березі, які описали важкі умови ведення операцій за Дніпром і у встановленні позицій на східному березі. Ці ж самі труднощі можуть виникнути і на лівому березі Херсонщини.

Росіяни активно використовують різні види озброєння

Речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк у етері телемарафону розповіла, що у ворога там потужний потенціал наземної техніки. Крім цього, вони досить активно використовують авіацію.

Як тільки їм дозволяє погода, вони негайно підіймаються у повітря і застосовують керовані бомби. Зараз погода інакша, тому ворог рідше використовує керовані бомби, але доволі часто влаштовує обстріли з гармат, систем залпового вогню та танків,
– відзначила Гуменюк.

Водночас нищення техніки відбувається, однак і обстріли не припиняються. За словами речниці, це говорить про те, що знищуючи техніку, ми спонукаємо їх шукати нові способи ураження.

Чому насправді Росія наступає на Сході

  • У Росії планували, що наступальні дії на Сході зможуть послабити підтримку України. Втім, окупанти лише зазнають колосальних втрат серед особового складу та техніки. Про це заявила розвідка США у доповіді Конгресу. Такої ж думки дотримуються й аналітики Інституту вивчення війни.
  • Так, речник Ради національної безпеки США Адрієн Вотсон заявила, що Росія на Авдіївському напрямку втратила понад 13 тисяч особового складу та близько 220 бойових машин. Вона також додала, що, ймовірно, окупанти припускають, що "глухий кут" на полі бою вплине на підтримку України й послабить її.
  • Експерти також наголосили, що оцінка розвідки США про те, що поточні російські наступальні операції не мають безпосередньої оперативної військової мети, цілком правдоподібна. Всі дії окупантів, на думку Інституту вивчення війни, мають політичні цілі щодо послаблення підтримки України.