Тетяну Сабодаш, директора музейного фонду Олеського замку, звинувачують у зникненні понад півтисячі експонатів. Адже, згідно зі звіркою, в Олеську зникло найбільше рідкісних предметів. Втім, жінка переконує, що тих скульптур у замку ніколи не було.
Це той Святий Онуфрій, якого навіть немає в актах Олеського замку. Він в мене взагалі ніде не зафіксований. Я його не отримувала,
– запевнила Тетяна Сабодаш.
Те, що експонатів у фондах поменшало, помітили під час інвентаризації. Усього зник 621 експонат. Доля кожного з них записана у спеціальних актах, їх оригінали зберігає голова відділу обліку фондів. Втім, вона від коментаря відмовилася.
Читайте також: Які картини відомих художників прикрашають кабінет Гройсмана
Тим часом, директор галереї мистецтв Тарас Возняк переконує, у всьому винна саме директорка. На ній матеріальна відповідальність за усе, що зберігається в музеї.
Вона намагається втекти від відповідальності, кажучи, що вона не відповідальна за зникнення монет. Дійсно, вона не відповідальна. Тому що нумізматика не була в її фонді. Але меблі, скульптури і так далі. Одиниць набагато більше. Усе це є в її відповідальності,
– заявив Тарас Возняк.
В Олеському замку такі закиди називають абсурдними. Тетяна Сабодаш навіть написала листа президенту, в якому заявила, що її безпідставно звинувачують у зникненні музейних артефактів. Тим часом керівництво галереї звернулось до правоохоронців.
Читайте також: Українські музеї не дорахувались кількох дорогих картин
"Упродовж жовтня прийшло ще одне звернення. Там зберігається іконостас, відсутня одна ікона, ще одна – перемальована. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини, з'ясовують, де саме зберігалися ці ікони, в якому стані вони потрапили і в якому вигляді вони потрапили в Олеський замок", – повідомила речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська.
Зазначимо, що це далеко не перше зникнення експонатів в історії галереї. Взимку під час такої ж інвентаризації виявили пропажу більше 200 рідкісних стародруків. Серед найціннішого – один із екземплярів "Апостола" українського першодрукаря Івана Федоровича. Втім досудове слідство триває уже майже рік, а стародруки досі не знайшли.