Деталь опинилась у 12-палій кишці дитини. Операцію проводили ендоскопічно – без жодного розрізу.

Зауважте У 3-річної дівчинки відмовляють органи через рідкісну хворобу, яку спричинив COVID-19

Хлопець проковтну деталь від спрею

У лікарні розповіли, що в 12-річного хлопця боліло горло, тож він лікував його спреєм. В один момент розпилювач відлетів, і дитина його випадково проковтнула. Батьки одразу ж відвезли сина у медзаклад.

Наша фея-ендоскопістка Марта Лучак при ендоскопічному обстеженні виявила розпилювач у дванадцятипалій кишці!
– розповіли медики.

Хлопця негайно відвезли в операційну, щоб дістати деталь.

Важливо У Львові збирають гроші для ще однієї дівчинки зі СМА: для порятунку треба 2 мільйони доларів

Операція минула успішно

Детальку від спрею вдалося дістати ендоскопічно. Операція минула без жодного розрізу. Лікарі зауважили, що цей хлопчик не був першим пацієнтом, який проковтнув розпилювач.

"Маємо вже третій випадок з розпилювачем у нашій лікарні. Мами й тати, радимо з обережністю застосовувати спреї для горла, перед застосуванням перевіряти, чи міцно закріплений розпилювач і притримувати його при вприскуванні", – зауважили медики.

Хлопчика вже виписали з лікарні й він поїхав додому. Попереду на нього ще чекає лікування горла. Операцію дитині проводили ендоскопістка Марта Лучак та торакальний хірург Олександр Колодій, а анестезіологічний супровід здійснювала Зореслава Давиденко.

Лікував горло і проковтнув деталь від спрею: львівські лікарі врятували 12-річного хлопця
Хлопця успішно прооперували / Фото "Охматдиту"

Текст допису Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит":

Лікував горло, а потрапив на операційний стіл з деталькою від спрею у 12-палій кишці. У 12-річного хлопця боліло горло, він лікував його спреєм. В один момент випадково відлетів розпилювач і дитина його проковтнула. Батьки відразу повезли сина до лікарні.

Наша фея-ендоскопістка Марта Лучак при ендоскопічному обстеженні виявила розпилювач у… дванадцятипалій кишці! Діставали його традиційно в операційній. Усе обійшлося – детальку спрею вдалося дістати ендоскопічно, обійшлися без жодного розрізу. Правда, Марта Володимирівна у нас віртуоз?

Це не перша жертва спреїв для горла – маємо вже 3 випадок з розпилювачем у нашій лікарні. Мами й тати, радимо з обережністю застосовувати спреї для горла, перед застосуванням перевіряти, чи міцно закріплений розпилювач і притримувати його при вприскуванні.

Хлопець поїхав додому. Попереду у нього ще лікування горла. Операційна команда – ендоскопістка Марта Лучак, торакальний хірург Олександр Колодій, анестезіологічний супровід – Зореслава Давиденко.