"Авторитет Генеральної прокуратури в суспільній свідомості і так залишався на низькому рівні, а зараз з'явилася чітка образа патріотичних депутатів на ГПУ за "справу Клюєва". Адже спочатку прокуратура зробила досить дивне подання на Сергія Клюєва щодо зняття з нього депутатської недоторканості. За оцінками юристів, таке подання цілком могло розвалитися в суді, і низька якість документів викликала підозру в упередженості слідчих. Крім того, ГПУ просила лише зняття недоторканості, проте не додала подань про згоду на затримання і взяття під арешт. Обговорення справи Клюєва було емоційним, настрої депутатів — рішучими, тому втечу підозрюваного було легко передбачити. А Генпрокуратура дійсно прогавила звинуваченого депутата, і тепер хтось має за це відповідати", — акцентує свою увагу політолог.

"Процес збору підписів іде досить динамічно, і поріг у 150 голосів може бути досягнутим вже цього тижня — прогнозує експерт. Для багатьох депутатів підпис постанови про відставку Віктора Шокіна — це тест на ставлення до депутатської корупціі, для інших — ставка у грі "Наливайченко проти прокурорських".

"Якщо навіть голосування за відставку генпрокурора не буде результативним, сам факт виклику його для звіту, розгляд питання про відповідальність — це серйозні репутаційні втрати для Шокіна та чергова перемога для Ляшка", — додав експерт.

Нагадаємо, що фракція Радикальної партії не голосувала за призначення Віктора Шокіна на посаду Генерального прокурора та критикувала цей вибір Президента Порошенка, наполягаючи на пошуку молодшого та більш активного кандидата на цю посаду.