Таку думку в ефірі 24 Каналу озвучив голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук. Він припустив, який козир може бути у Макрона для Сі.

Дивіться також Макрон і фон дер Ляєн їдуть у Китай: як лідери ЄС хочуть віднадити Сі від союзу з Путіним

Макрон амбітний, але не впливовий

За останні місяці Китай дуже голосно і неоднозначно про себе заявив. Особливо після поїздки до Росії, де Сі Цзіньпін начебто показав свою прихильність Путіну. Утім, разом з цим повернувся з чималими сировинними надбаннями на свою користь, вважає Рибачук.

До цього країна почала позиціювати себе як великого миротворця, презентуючи "мирний план". І саме під час візиту Макрона Сі таки має розкрити справжній секрет його "мирності".

"Я вітав би цю спробу Макрона вплинути на Сі Цзіньпіна. Він амбітний, але в нього немає кредитної історії спроб впливу на геополітику. Для нас важливо розширити свій союз і тримати Пекін бодай нейтральним. Важливо, щоб Китай займав чіткішу позицію і вплинув на Росію. Багато західних агентств вважають, що Сі має таку можливість тиску на Путіна", – сказав експерт.

Олег Рибачук про плани Макрона в Китаї: дивитись відео

Макрон vs Ляєн

Крім Еммануеля Макрона Китай відвідає й Урсула фон дер Ляєн. І в такому складі ці перемовини стануть куди цікавішими, вважає аналітик. Він зазначив, що Макрон хотів би відновити торговельну угоду з Китаєм, а от Ляєн хоче забути про неї допоки Сі не викаже своєї чіткої позиції.

Схоже на гру хорошого і поганого поліцейського. У Макрона немає репутації жорсткого перемовника. А амбіції є, і економічні апетити теж. Йому треба чогось досягти, аби показати результати своєму народові,
– зазначив Рибачук.

Також він додав, що на Китай може вплинути і яскравий приклад Росії. Мовляв, якщо перейти межу, то європейці можуть дуже жорстко відреагувати.

Козир Макрона

ЗМІ припускають, що Макрон має якийсь таємний козир для Сі Цзіньпіна, що допоможе йому у перемовинах. Олег Рибачук вважає, що цікавими для Китаю можуть бути лише економічні пропозиції.

"Це має бути щось 100% економічне, що дозволить Сі отримати економічний зиск і водночас посилити його як геополітичного гравця, зблизити Китай з ЄС. Але точно не щось моральне чи політичне", – припустив експерт.

Візит Макрона до Китаю: що відомо

  • 5 квітня президент Франції Еммануель Макрон та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідають Пекін, де зустрінуться із китайським лідером Сі Цзіньпінем. У Франції вважають, що саме Китай може бути однією з небагатьох країн, яка змінить хід війни в Україні.
  • Захід не дає Китаю ізолюватися і Сі Цзіньпін вже має виказати свою чітку позицію.
  • Раніше Еммануель Макрон заявляв, що хоче поразки Росії у війні проти України, але не цілковитого розгрому.