Так, останні масовані атаки росіян були меншими, щонайменше на 30 ракет. А це означає, що близько 5 ракетоносіїв ворога не змогли виконати бойове завдання або ж були виведені з ладу. Таку думку 24 Каналу висловив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан.

Важливо Росія може готувати атаку на Різдво, забрала ракетоносії з моря, – Гуменюк

Росія може зменшити кількість ракетних атак

До того ж росіяни нещодавно вперше використали під час масованих атак каспійську флотилію. Це свідчить про те, що загарбники мають проблеми з логістикою, а може й з виробництвом ракет.

Однак ракети у Росії є і вони в неї не закінчаться. Країна-агресорка постійно виробляє певну кількість нових ракет – щонайменше одну ракету щодня. Тобто щомісяця росіяни можуть виготовити близько 30 ракет різних типів.

За два місяці – це вже готова хвиля для виконання бойового завдання, тому росіяни, ймовірно, зменшать кількість ракетних атак або розтягнуть підготовку до них,
– зазначив військовий експерт.

За його словами, навіть якщо окупанти вистріляють всі наявні ракети, то з періодичністю у два місяці зможуть влаштовувати масовані атаки. Крім того, вони можуть збільшити інтенсивність обстрілів за допомогою використання старих радянських ракет, зокрема Х-22 або Х-55.

Окупанти атакуватимуть Київ "Шахідами"

"Повністю ракети у них не закінчаться, а от збільшення часу між атаками вони можуть займати "Шахідами", – припустив полковник запасу ЗСУ.

На його думку, загарбники використовуватимуть іранські дрони, щоб кошмарити Україну. А через те, що на всю територію нашої держави їх не вистачить й ефект від таких атак буде дуже маленьким, то росіяни спрямовуватимуть дрони-камікадзе на українську столицю.

До речі Росія переходить до дронової війни: чому це одночасно негативна й позитивна новина

Так, коли окупанти спрямовують іранські безпілотники на різні точки, то нашій системі протиповітряної оборони легше їх перехоплювати. Набагато складніше їх збивати, коли вони йдуть лише на Київ. Крім того, у такий спосіб загарбники морально тиснутимуть на українців.

Світан додав, що "Шахіди" є контактними боєприпасами й вибухатимуть від удару об землю, навіть якщо їх збили. Тож росіяни набагато емоційніше сприйматимуть вибухи саме поблизу столиці, а не якоїсь, наприклад, ферми. А російські пропагандисти можуть "розганяти" такі випадки.

Тобто хвилі будуть зосереджені переважно на Київ та вночі,
– підкреслив військовий експерт.

Він пояснив, що нічними атаками російські загарбники планують унеможливити роботу української авіації, а відтак – ускладнити збиття безпілотників.

Світан припустив, що росіяни активніше атакуватимуть Київ: дивіться відео

Чи зможе Росія збільшити інтенсивність атак дронами

Дрони мають певні пускові установки й інтенсивність атак залежить від їхньої кількості та екіпажу, який може ці установки обслуговувати. На думку Світана, максимальну кількість безпілотників, які за один раз могли випустити росіяни, ми могли побачити в районі Нового року. Тоді завдання окупантів було – максимально зіпсувати нам свято.

Це максимум, який ми побачили. Ймовірно, більше вже не буде – саме кількість в одній хвилі, але це не зменшує проблему,
– сказав військовий експерт.

Утім, українські захисники навчилися ефективно протистояти цій загрозі. Ба більше, на думку полковника ЗСУ, наші бійці й надалі утримуватимуть кількість збити безпілотників ворога на рівні 100%.

Зауважте "У Росії є чіткий розрахунок": військовий експерт про зміну тактики обстрілів України

Наскільки тривалими будуть атаки "Шахідами"

Українська розвідка повідомляла, що Росія отримала від Ірану 250 дронів-камікадзе. На думку Світана, половину з них російські окупанти вже використали

"Кілька днів, найімовірніше всі свята, вони намагатимуться пробити оборону. Загалом перед ними стоятиме завдання не військового, а більше медійного плану – показувати постійний рух, нашу реакцію на обстріли "Шахідами" та якісь кадри. А де не виходить – домальовувати", – зауважив полковник запасу ЗСУ.