Про це 24 Каналу заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що країна-агресорка накопичувала певний запас ракет через те, що він вичерпався. Тож окупантам треба було фактично забезпечити виготовлення зброї, доставку та підготовку до ударів.
До теми 3 причини, чому останні масовані атаки по Україні є провалом для Кремля
"Мета, звичайно, була – це ракетний терор. Вони від цього нікуди не поділися. Передусім – це відверто терористичні удари", – наголосив Мусієнко.
Що "влаштовує" росіян
Загарбники можуть стріляти по промислових чи потенційних об'єктах оборонно-промислового комплексу. Однак це – не більшість цілей для ударів ворога.
В принципі, їх "влаштовує" те, що ракети просто летять фактично по цивільній забудові й спричиняють руйнування, пошкодження житлових будинків. Передусім і для цивільного населення – це втрати,
– додав керівник Центру військово-правових досліджень.
Такими ударами, на думку Олександра Мусієнка, окупанти не можуть досягнути своїх цілей. Це показала практика двох атак ворога – 29 грудня та 2 січня.
"А цілі ставляться – передусім таким масованим терором спробувати дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію у державі на тлі певних моментів, які відбуваються", – сказав Мусієнко.
Мовиться, зокрема, про паніку серед українців щодо мобілізації та того, що чекає у майбутньому. Тепер Росія активно сприяє переживанням, зокрема, щодо того, чи вистачить засобів ППО.
"Розмови про внутрішньополітичну єдність, про те, що ж буде, про те, що ворог "сильний і наступає", про те, що десь немає снарядів. На тлі цього отримуєте ще й обстріли. Вони ж спеціально це роблять. Тому це – ще й метод психологічного терору", – наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.
Коли Росія знову може вдарити
Ворог накопичив ракети для кількох ударів з такою інтенсивністю, яка є нині. Мусієнко переконаний, що окупанти найближчим часом намагатимуться застосувати всі ці ракети. Країна-агресорка сподіватиметься, що вона зможе прорвати кільце ешелонованої ППО довкола Києва та досягти більших руйнувань, збитків тощо. Або поширити географію ударів.
"Потім знову ж таки вичерпаються підготовлені до цього раунду ударів ракети. Вони підуть їх виготовляти для того, щоби через певний період часу, пару місяців, відновити свою активність у цьому плані", – припустив Олександр Мусієнко.
Ракетні обстріли росіян: аналіз
- За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігната, росіяни 2 січня запускали ракети з різних напрямків. Вони летіли не по прямій. Ворог намагається виснажити систему ППО та досягти своїх цілей.
- Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук зазначив, що обстріл 2 січня був схожий на атаку ворога 29 грудня. Схожість була як у типах, так і в кількості повітряних цілей.
- У британській розвідці повідомили, що Росія змінила тактику масованих обстрілів України. Останні удари ворога, найімовірніше, були спрямовані на оборонну промисловість України. Великі атаки росіян минулої зими були спрямовані передусім на енергоінфраструктуру.