Вчені довели, що у випадку, коли загрожує серйозна небезпека, гормон викликає агресію. Це дослідження вперше дозволило виявити зворотний бік гормону, вплив якого на поведінку людей до цих пір вважалося суто позитивним. Відкриття вчених показує більш сильну зв'язок між альтруїстичною поведінки людей і можливістю прояву ними агресії і може використовуватися для більш детального вивчення взаємозв'язку різних типів людських взаємин.
Участь гормону окситоцину у встановленні психологічноїго зв'язку між матір'ю і дитиною вже показали в ряді попередніх робіт як на прикладі людей, так і на прикладі тварин. Зараз навіть продається парфумерія та спреї на основі окситоцину, що допомагають, за словами їх творців, встановлювати довірчі відносини з людьми і процвітати завдяки цьому в справах.
Група Картсена Де Дрю з Амстердамського університету вперше зуміла показати, що дія окситоцину може бути прямо протилежною і викликати агресивну поведінку у людей. Це прямо пов'язано з їх уже посиленм емоційним зв'язком з певним колом людей. Така агресія, згідно з отриманимих данимих, виникає в тому випадку, якщо цьому колективу людей загрожує небезпека.
Гормон, що відповідає за емоційний зв'язок матері та дитини, а так само залучений до встановлення довірчих відносин між людьми, може викликати агресивну поведінку.