Росіяни захопили Бучу на початку повномасштабної війни Росії проти України. Невелике місто на Київщині перебувало в окупації 33 дні – до 31 березня 2022 року, допоки ЗСУ не звільнили населений пункт.

Дивіться також Життя і смерть у Бучі, Ірпені й Гостомелі: як люди оговтуються після кривавої окупації

Щоб вшанувати пам'ять українців, які захищали місто й загинули від рук ворогів, у Бучі встановили Меморіал. Проєктуванням, виготовленням складних декоративних конструкцій та монтажем об'єкта займалася виробнича компанія UASTAL – ТОВ "Сторожук".

Частину металопрокату для сталевих деталей Меморіалу відвантажив Метінвест-СМЦ. Зокрема, йдеться про гарячекатаний лист і профільні труби,
– розповіли у компанії Метінвест.

Метінвест надав метал для Меморіалу захисникам у Бучі
Новий Меморіал у Бучі вшановує пам'ять сміливих українців / Фото Метінвест

Фінальні роботи зі встановлення Меморіалу, а також його урочисте відкриття з підняттям Державного прапора відбулися наприкінці березня. У річницю звільнення міста від російської армії у Бучі побували президент України Володимир Зеленський і топпосадовці 4 країн:

  • Молдови,
  • Словаччини,
  • Хорватії,
  • Словенії.

Меморіал у Бучі
Роботи зі встановлення Меморіалу у Бучі завершилися наприкінці березня / Фото Метінвест

До слова, зараз у Києві триває будівництво унікального моста-хвилі. 300 тонн металу для нього виготовили на комбінаті Азовсталь до початку повномасштабного вторгнення. Окрім того, між столичними районами Троєщина та Дарниця запустили 8 нових трамваїв. Сталь для сучасного електротранспорту також зробили на маріупольському меткомбінаті.