Виходом із глухого кута для "Русалу" може стати прямий або непрямий викуп частки Дерипаски російською державою, пише Times.
Читайте також: Активи фігурантів "кремлівського списку" навряд чи заморозять, – експерт
Для Дерипаски, одного із найближчих союзників Путіна, такий варіант розвитку подій не особливо вигідний, адже його компанію можуть викупити задешево, але російському мільярдеру доведеться погодитися з будь-яким рішенням, яке ухвалять в апараті Кремля, йдеться у статті.
Викуп концерну обійдеться в мільярди доларів, тоді як виплата його боргів може позначитися на кредитоспроможності Росії. І все ж відстрочка, яку Мнучін надав американським компаніям і фізичним особам для розриву зв'язків із "Русалом", може дати РФ достатньо часу на розробку реалістичного плану, який дозволить компанії Дерипаски залишитися в бізнесі,
– зазначає видання.
Нагадаємо, за інформацією The Wall Street Journal, два сенатори-демократи попросили у восьми найбільших світових банків інформацію про рахунки і активи, пов'язані з учасниками так званого "кремлівського списку". 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи". 6 квітня США вже запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.