Текст протоколу оприлюднили у парламентській газеті "Голос України" у середу.

Документ містить 12 пунктів:

1. Забезпечити негайне двостороннє припинення застосування зброї.

2. Забезпечити моніторинг та верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.

3. Провести децентралізацію влади, зокрема шляхом ухвалення закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" (закон про особливий статус).

4. Забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і РФ.

5. Невідкладно звільнити всіх заручників і осіб, яких незаконно утримують.

6. Ухвалити закон про недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей України.

7. Продовжити інклюзивний загальнонаціональний діалог.

8. Вжити заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації на Донбасі.

9. Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів у відповідності з законом України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" (закон про особливий статус).

10. Вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців із території України.

11. Ухвалити програму економічного відродження Донбасу й відновлення життєдіяльності регіону.

12. Надати гарантії особистої безпеки для учасників консультацій.

Документ підписали учасники тристоронньої контактної групи: представник голови ОБСЄ з врегулювання в Україні Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що в рамках пункту мінського протоколу про звільнення всіх заручників повинні бути звільнені політичні в'язні, які утримуються під вартою в Росії.