27 березня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в інтерв’ю британським ЗМІ заявив, що розміщення “ядерки” у Білорусі призведе до посилення мобілізації в Україні. Проте член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Федір Веніславський в ефірі телемарафону пояснив його заяву, повідомляє 24 Канал.

Важливо У Раді анонсували можливе вручення повісток через месенджери

Посилювати мобілізацію через "ядерку" не будуть

Веніславський заявив, що не згоден з Арахамією у питанні мобілізації. Зокрема, він зазначив, що наразі немає проблем з комплектуванням ЗСУ. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки нині справляються з усіма мобілізаційними завданнями, які ставить перед ними Генштаб.

Разом з тим, розташування тактичної ядерної зброї не призведе до посилення мобілізації. Веніславський вважає, що посилювати мобілізацію будуть лише у випадку існування реальної загрози вторгнення зі сторони Білорусі.

Ми можемо говорити про необхідність якихось там додаткових резервних бригад для того, щоб посилити північно-західний фронт. Проте лише тоді, коли будемо бачити, що на території Білорусі є якісь ознаки формування ударних сухопутних угрупувань, які можуть вторгнутися на територію України,
– заявив Веніславський.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • В Україні планують удосконалити процедуру проведення мобілізації. Федір Веніславський заявив, що інколи виникають неправильні ситуації, наприклад, коли військово відразу після вручення повістки відправляють на фронт. З такими порушеннями у Раді будуть боротися.
  • У Міноборони заявили, що мобілізація триває у плановому режимі, тому говорити про “хвилі” немає сенсу. За словами Ганни Маляр, потреби у доукомплектуванні залежать від розвитку ситуації на фронті.
  • Також у Раді пояснили, чому строковики продовжують службу. За словами Дмитра Лубінця, звільнити строковиків у резерв зможуть лише після оголошення демобілізації, тобто після скасування воєнного стану.