Детальний розбір зробили в адвокатському об'єднані "Бачинський та партнери".
Дивіться також Юристи пояснили, коли може затримати ТЦК
Відмова від повістки в Україні
Так, відсутність військово-облікових документів взагалі, застарілих даних у них, неактуальної ВЛК є підставою для вручення військовозобов’язаному повістки на оновлення військово-облікових даних. Якщо в особа немає з проблем з обліком та має відстрочку, то підстав для вручення немає.
Найкраще у такому випадку пояснити представникам ТЦК та СП, що з моменту останнього візиту до ТЦК та СП облікові дані у вас не змінилися та наразі є діюча відстрочка,
– пишуть адвокати.
Правники вказують, що відмовитись від повістки без наслідків може категорія осіб, яка була виключена з військового обліку. Такі люди мають жодного юридичного та правового зв’язку з ТЦК.
Також відмовитися від повістки можна за умов:
- якщо в документі вказані неправильні дані одержувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
- повістку вручає не уповноважена на це особа;
- на повістці немає печатки ТЦК/підпису його керівника.
Якщо ж військово-облікові дані не оновлені, то підстав для відмови від отримання повістки немає. Відмова прийняти повістку може розглядатися як порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства.
У випадку відмови ТЦК зобов'язані скласти акт. У ньому військовозобов’язаний може зазначити причини відмови від повістки та підписатись. Якщо ж особа відмовляється й підписувати документ, то такий акт підписується свідками.
"Відповідальність за відмову від вручення повістки – таке притягнення здійснює ТЦК та СП шляхом винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності", – зазначають правники.