За 90 днів до лав Збройних сил України мають призвати більше 50 тисяч людей. В Адміністрації Президента та Генштабі зазначають, що мобілізація відбувається успішно.
Кого саме встигли призвати та які результати за перший місяць мобілізації, журналістам розповів заступник начальника Управління інформаційних технологій Міністерства оборони України Сергій Галушко.
Мобілізовані
"Заходи, які були заплановані на три місяці, уже виконані на 80% щодо поставки мобілізаційних ресурсів у війська. На 100% проведено оповіщення, 94% військовослужбовців пройшли медичний огляд і придатні для проходження служби за станом здоров’я", — інформують в Міноборони.
Добровольці
"Ми одразу переходимо до розвінчування російських фейків про проблеми нашої мобілізації. Цифра дуже проста. Станом на сьогоднішній день добровольців, які звернулися у військові комісаріати, — 5296 людей", — зазначив Галушко.
З них 4 тисячі 58 вже пройшли медичну комісію і визнані придатними до військової служби, направлені в навчальні центри та центри перепідготовки. Це більше 10% із загальної кількості осіб, які підлягають мобілізації.
"Кожен десятий у нас — доброволець. Які можуть бути коментарі для тих, хто лякав нас, лякав суспільство проблемами, як нібито можуть бути", — зазначив полковник.
Матеріальне забезпечення
Питання матеріально-технічного та фінансового забезпечення цієї хвилі розбили на два етапи. Перший етап по речовому майну виконали на 99,9%, звітують в Мінобороні. Другий етап вже забезпечили на 74%.
"Через деякий час почнуться заходи другого етапу. Будуть поставлені у війська решта спланованих ресурсів. По них також йде накопичення засобів, зокрема речового майна. На теперішній час ми готові на 74%. До моменту прибуття мобілізованих другої хвилі четвертої черги ця цифра буде доведена до 100%", — запевняють військові.
Навчальні центри
Наразі відбувається перевірка навчальних центрів та центрів підготовки мобілізованих. Зокрема вивчається, які існують проблеми з заняттями з бойової підготовки, а також продовольчим та квартирно-експлуатаційним забезпеченням.
У Генштабі вже прийняли попереднє рішення збільшити в навчальних центрах кількість викладачів та інструкторів з досвідом бойових дій в АТО. Наразі вивчається питання їх повернення з зони АТО в центри.
Ноу-хау
Законодавством передбачено вилучення техніки з підприємств національної галузі для потреб мобілізації. Однак місцеві керівники домовитись з військовими, що техніку не будуть вилучати. Натомість, вони відремонтують військовим "надлишкову несправну техніку, яка підлягає списанню і найближчим часом не може бути відновлена". Така співпраця почалась на цьому тижні.
Читайте також: Неминуча допомога Заходу: самої зброї замало
Відмінності
У Мінобороні зазначають, що головною відмінністю цієї хвилі є те, що в процес мобілізації активно включились і місцеві органи самоуправління та адміністрації. У минулому році військові не могли похвалитись таким рівнем взаємодії.
Представники активно беруть участь в нарадах з Президентом, Прем’єр-міністром, представниками міністерства. Займаються оповіщенням (повістками) та надають мобілізаційні ресурси.
Крім того, в місцевих військкоматах працюють представники правоохоронних справ, юристи та психологи, які були туди направлені місцевою владою.
Строковики
У ЗСУ нагадали, що в цьому році відновиться призов на строкову службу. Планують призвати приблизно 40 тисяч юнаків, віком від 20 до 27 років. Згідно указом Президента строковиків в зону АТО направляти не будуть.
Сам призов розпочнеться в квітні — травні. У березні ж начальники підрозділів почнуть "полювати" на найкращих призовників та проводити попередній відбір до себе в підрозділ. Крім того, в Генштабі заспокоюють, що всі кошти для проведення призову в бюджеті передбачені.
Читайте також: 10 пунктів про нову хвилю мобілізації
Всі новини про мобілізацію можна прочитати тут.