Про це заявила прем'єр-міністерка Наталія Гаврилиця. Однак вона ухилилася від відповіді на питання журналістів про те, чи просила Україна у Молдови продати 6 винищувачів МіГ.

Важливо Молдова відмовилась продавати Україні винищувачі Міг-29, щоб "не дратувати Росію"

Як Молдова допомагає Україні

Наталія Гаврилиця заявила, із самого початку війни Молдова допомагає Україні, зокрема:

  • приймає біженців,
  • надає гуманітарну допомогу,
  • дотримується санкцій проти Росії у фінансово-банківській системі.

Як щодо військової допомоги

За словами прем'єрки, є країни, які набагато більш оснащені військовою технікою та мають більшу стійкість в економічній та енергетичній галузях, щоб надати цю допомогу Україні.

Також Наталія Гаврилиця не відповіла на питання, в якому стані винищувачі, які хотіла купити Україна.

Що відомо про винищувачі МіГ-29 для України

У перші дні війни Україна звернулася до Молдови з проханням передати МіГ-29, які перебувають на її балансі. Проте уряд Молдови відмовився продати винищувачі, пояснивши це нібито небажанням "дратувати Росію".

Де зараз молдовські винищувачі

  • Як пише Ziarul de Garda, після розпаду СРСР молдавський уряд продав велику частину військової техніки, що дісталася їй, зокрема й більшу частину винищувачів МіГ-29.
  • У 1992 році перший із них відправили до Румунії в рахунок оплати боргу за військову допомогу під час придністровського конфлікту. Через 2 роки ще 4 винищувачі продали до Ємену. Найбільшу партію (21 винищувач МіГ-29) в 1997 році продали в США за 40 мільйонів доларів.
  • 8 МіГів, що залишилися, відправили на ремонт на завод у Білорусі. Звідти їх повернулося лише 6, решта залишилися в Білорусі як оплата за роботу.

Словаччина не виключає передачу Україні МІГ-29, однак є умови: дивіться відео