"Хороші відносини між тамтешніми країнами не в останню чергу важливі, бо це сприятиме розв'язанню кризи у Сирії", — сказав Камерон.
Масову страту у Саудівській Аравії засудили ключові країни на Заході. Обидві сторони конфлікту закликають сісти за стіл переговорів. А посередником викликалась стати Росія. З іншого боку голосом розуму може стати Вашингтон.
Росія входить у шиїтську коаліцію, тому вона не може бути посередником, бо підтримує Іран. Саудівська Аравія може дослухатися до думки США, але не факт, що США захочуть бути посередниками,
— зазначив виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
Варто зазначити, що неоголошена війна між Саудівською Аравією та Іраном триває вже більше 30 років — відколи в Ірані сталася ісламська революція, але наразі експерти сумніваються, що нинішній конфлікт здатен перерости у серйозну війну.
Читайте також: Саудівська Аравія – Іран: у чому конфлікт? Коротко про незрозуміле
Локальний конфлікт на Близькому Сході уже отримав глобальний вияв, бо Саудівська Аравія та Іран у п'ятірці найпотужніших країн за обсягами видобутку нафти. Тож ціна на чорне золото зросла, тепер за 1 барель дають 38 доларів.
Від того, наскільки бурхливо розвиватимуться події далі, залежить мир на усьому Близькому Сході. Адже конфлікт двох гігантів затягує розв'язання війни в Сирії і Ємені.
Автор сюжету — Ольга Липинська.