Так інформацію про те, що силовики під судом були з однаковими номерами на шоломах пояснив заступник глави МВС України Антон Геращенко, передає "Радіо Свобода".
Дивіться також Побиття поліцейськими активіста на акції щодо Стерненка: постраждалим виявився ветеран АТО
У нас у Нацгвардії зроблене зауваження керівництву через те, що повинен бути не лише номер військової частини, але і індивідуальний номер. І я думаю, що на наступних масових заходах обов’язково будуть індивідуальні номери на шоломах Нацгвардії. А ось у поліції індивідуальні номери є вже майже 5 років,
– пояснив він.
Відреагував Геращенко і на запитання про відсутність жетонів у поліцейських. Він не зміг пояснити, чому у представників правоохоронних органів під Шевченківським судом 15 червня їх не було. Втім, порадив журналістам звертати увагу на те, як часто б’ють самих поліцейських, плюють їм в обличчя тощо.
"Жетони під час масових заходів, коли їх зривають, б'ють поліцейських... До речі, зверніть увагу не лише на кадр зі спробою удару поліцейським громадянина, але і на сотні кадрів побиття їх самих, облиття водою, плювками в обличчя... Я хотів би, щоб ви і на це теж звертали увагу, щоб був певний баланс", – сказав Геращенко.
Сутички під судом у справі Стерненка: що відомо
- У Шевченківському суді Києва 15 червня обирали запобіжний захід Сергію Стерненку, якого підозрюють в умисному вбивстві. Сергія Стерненка намагалися тричі вбити ще в 2018 році. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Під час бійки він, захищаючись, поранив одного з нападників ножем і воно стало смертельним.
- Розгляд справи постійно супроводжувався сутичками між правоохоронцями й активістами, які прийшли підтримати Стерненка. Поліція затримала 5 осіб. Згодом активістів відпустили.
- Зауважимо, що суд обрав Стерненку цілодобовий домашній арешт на 60 діб.