Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі 24 Каналу. За його словами, такі обмеження, "якими б причинами вони не обґрунтовувалися, не відповідають Угоді про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС".

Увага ЄС продовжив вільну торгівлю з Україною, держави відновлять імпорт нашої агропродукції

Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав-членів ЄС та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС,
– наголосив Ніколенко.

Речник додав що МЗС закликало партнерів до "пошуку збалансованого рішення на основі законодавства ЄС, Угоди про асоціацію та в дусі солідарності".

"Лише так можна спільно успішно протидіяти російській повномасштабній агресивній війні проти України та вже зараз зміцнювати Єдиний ринок ЄС, учасником якого стане Україна", – зауважив Ніколенко.

Єврокомісія домовилась про зняття заборони на імпорт українського зерна

  • Європейська комісія 28 квітня домовилася з Болгарією, Словаччиною, Польщею, Румунією та Угорщиною щодо імпорту української агропродукції.
  • Домовленість передбачає, що країни знімуть обмеження та отримають по 100 мільйонів євро компенсацій для своїх фермерів.