Це, власне, те, завдяки чому Лукашенкові вдалося пройти 2015-ий рік, коли були позаминулі президентські вибори.
Читайте Лукашенко – паршивий союзник, але у Путіна на нього є свої плани
Лукашенко чи Путін
Саме тому, що вся його тодішня передвиборча стратегія засновувалася на тому, що треба обирати або його, або Путіна на танку. Тоді багато хто навіть зі щирих противників Лукашенка зробили логічний вибір на його користь.
Мовляв, давайте, ще трохи Лукашенко хай побуде. Він реально кращий ніж Путін на танку. Тоді люди не протестували зі зрозумілих причин. До позаминулого року стало очевидно, що досвід Криму нікуди не подівся, як і загроза з боку Путіна.
В білоруському суспільстві було розуміння, що загроза російського втручання зберігалася й у 2020-му році. Отоді білоруси сказали, що ні, ми не готові далі терпіти, будемо протестувати. Розуміючи всі ризики.
Важливо Знов цей клятий Путін всіх переграв
У Москви були плани щодо окупації Білорусі
В той час серед білоруської опозиції було усвідомлення того, що категоричної антиросійської позиції займати не можна з огляду на високу імовірність якраз таки оцього російського вторгнення. Головним було повалити режим Лукашенка.
Вони робили ставку на те, щоб переконати Путіна у власній нешкідливості для Росії, щоб той не думав нападати, бо у Москви справді були такі плани на випадок силового розвитку протестів.
Також цікаво – Путін сказав, що незалежність України була "дружнім жестом": дивіться відео