Сергій Тримбач (голова Спілки кінематографістів України): “Містична невипадковість, які тут факти можуть про це свідчити? Але так, я думаю, що Іван Миколайчук покликав його. За життя мало хто його любив: хтось заздрив, когось він дратував по-справжньому. Іллєнко був справді великою особистістю”.
Павло Мовчан (поет, перекладач, сценарист): “Сьогодні умер український кінематограф. Смерть для мене Іллєнка, яка сталася саме сьогодні, для мене це є констатуючим фактом смерті українського кінематографу”.
Операторської вершини Іллєнко досяг у 28 років і після роботи з Параджановим пішов в режисуру. Але радянська влада його фільми не схвалювала. "Криниця для спраглих" та 2 наступні картини пролежали на полиці десятиліттями.
Микола Мащенко (народний артист України, режисер): “Він створив фільми, які назавжди залишаться шедеврами, а він, Юрій Герасимович Іллєнко, назавжди залишиться генієм. Яскравою особистістю в українському кіно”.
Режисер завжди займав радикальну проукраїнську позицію. Мабуть, саме це привело Іллєнка і в політику - він був активним діячем всеукраїнського об’єднання "Свобода".
1 хв
На 74 році життя помер патріарх українського кіно Юрій Іллєнко
Відомий режисер помер після тривалої хвороби, і, за збігом обставин, це сталося в день народження Івана Миколайчука - видатного актора. Шедевр кінематографу "Тіні забутих предків" об`єднав двох митців і в житті, і по смерті.