Вона зазначила, що напади на журналістів, які щодня відбуваються на Донбасі, заслуговують пильної уваги правоохоронців і є ознаками наступу на демократію.

Читайте також: З кінця лютого зафіксовано 75 випадків нападу на журналістів у Криму

Представник ОБСЄ закликала знайти винуватців нападів на журналістів Hromadske TV, Lenta.ru, викрадення редактора Gorlovka.ua, інших актів насильства.

"Свобода слова, свобода преси є віддзеркаленням загального рівня безпеки. З моєї точки зору як представника ОБСЄ з питань свободи преси ситуація на сході України і в Криму є кричущою і дає підстави очікувати погіршення, у разі якщо не відбудеться якихось позитивних зрушень прямо зараз ", - наголосила Міятович.

Вона додала, журналістська діяльність залишається небезпечною і в деяких інших регіонах України. Міятович нагадала про напад на сумського журналіста Євгена Положія та полтавського журналіста Михайла Дугіна.

Нагадаємо, 14 квітня редакцію Gorlovka.ua увірвалися сепаратисти і силою вивели під руки головного редактора.

Як відомо, журналісти в Слов'янську (Донецька область) змушені призупинити діяльність. Про це повідомив головний редактор газети "Слов'янські відомості", керівник міської організації Спілки Олег Зонтов, пишуть Новости Донбасса.

Він розповів, що на вулицях міста небезпечно з'являтися з фотоапаратом або відеокамерою, а на газетних кіосках висять оголошення "Місцевої преси немає".