Про це йдеться на сайті прокуратури Донецької області.

Читайте також: Коли в Раді розглянуть новий закон про мову: Парубій назвав терміни

Апаратом прокуратури області установлено, що рішенням Донецької обласної ради від 16.08.2012 №6/14-346 "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики" у Донецькій області" визнано на території області поряд з українською мовою, як державною, російську мову, як регіональну,
– повідомили у відомстві.

28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав цей закон таким, що не відповідає Конституції України. Але Донецькою обласною радою не вжито жодних заходів щодо скасування прийнятого їм рішення.

"Також, з метою скасування незаконних рішень територіальних рад, прийнятих із зазначених питань, Волноваською, Костянтинівською, Слов'янською і Краматорською місцевими прокуратурами пред'явлено шість позовних заяв. Наразі позови направлено до суду", – додали в прокуратурі.

Що вирішував статус регіональної мови на Донеччині? Російська мова як регіональна, використовується на території області в роботі місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах громадського життя у межах і порядку, визначеному Законом України "Про засади державної мовної політики".