Пожежа тут триває вже майже тиждень. Після перевірки на аварійній ділянці шахти виявили підняття рівня небезпечних газів. Це, кажуть експерти, безпосередня загроза вибуху. Із пласту вугілля, що зайнявся 21 о восьмій вечора, досі відкачують гази. Пожежа палає під землею. Шахтарі - на поверхні, в забій їх не пускають.

”Страшна біда. Ніхто такого навіть не чекав в житті. 50 років шахті, то перший випадок. Навіть близько ніхто такого не очікував. То для всіх, всіх біда - від баньщиці до директора”, - каже шахтар з "Межирічанської" Роман Савка.

”Навіть будинок всередині, загорілося у вас, так, і виходу нема ніякого. Так само і там. Там ж нема доступу повітря, а якщо є повітря, то воно ще краще горить. Загорівся вуголь, пішов пласт між породою, і всьо, він горить собі і його тяжко погасити”, - каже пан Ярослав.

На момент загорання в шахті працювали 77 гірників. Усіх їх вивели на поверхню, жертв і постраждалих немає. Зараз до вогню пускають хіба що спеціальних гірничих рятувальників.

Новини розвідників - невтішні, - пожежа не локалізована і слабо піддається контролю. Відтак, у вівторок план дій розроблятимуть науковці із трьох вугільних інститутів.

“Завдання номер один – це зберегти шахту. На ній працює сьогодні 1300 людей. Локальна міра – це на час ліквідаційних робіт працевлаштувати на інші структурні підрозділи Львівугілля”, - каже перший заступник міністра вугільної промисловості Юрій Чередніченко.

Як довго горітиме Межирічанська, наразі ніхто прогнозувати не береться.