Про зміну клімату

Була дуже малосніжна зима і навесні, фактично, не було опадів – зазначив в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов в ефірі 24 каналу.

Важлвио Пожежу в Чорнобилі вдалося погасити, але є осередки тління: як виглядає зона відчуження – фото

Він пояснив, що вологість лісової прокладки і ґрунту – на низькому рівні. Через це будь-який підпал, недопалок, вогнище можуть викликати подібні масштаби.

"Наслідки – погані: було знищено багато флори та фауни. В усьому світі обговорюють питання зміни клімату, в Україні – ні. Такі пожежі – це питання зміни клімату. Так, вони були спричинені людиною, людина підпалила. Але підпалювали завжди, та до таких катастрофічних наслідків це не призводило", – сказав Фірсов.

Він наголосив, що треба вживати термінових засобів щодо протипожежної безпеки: це і обладнання новими засобами лісгоспів, перегляд нормативів та покарання за підпали. Також Фірсов підкреслив, що за пожежу в Чорнобильській зоні понесуть не адміністративне покарання, а саме за нормами Кримінального кодексу.

штрафи за підпал
13 квітня ВРУ збільшила штрафи за підпал сухої трави / Інфографіка 24 каналу

Про рівень радіації

Фірсов зазначив, що вже відвідав Чорнобильську зону та переконався, що рівень радіації в нормі.

"Ми сформували оперативну групу на чолі зі мною, і я вже бачив результати радіаційних вимірювань – вони в нормі, в середньому 0,12 – 0,15 мікрозівертів бета-випромінювання. Мешканці Київщини та Житомирщини щодо цього можуть бути спокійні", – пояснив в.о. голови Державної екологічної інспекції.

Ми дуже дякуємо нашим вогнеборцям. Протягом більш ніж 10 діб вони боролися з вогнем. Так, дійсно, допомогіг дощ, але вони дуже добре робили свою справу,
– наголосив в.о. голови Державної екологічної інспекції.

Чорнобильська зона відчуження після масштабних пожеж / Фото з фейсбук-сторінки Антона Геращенка

Пожежа у Чорнобильській зоні: коротко

  • Перша інформація про займання надійшла 4 квітня. Загорілася трава, і від неї вогонь легко міг перекинутися на дерева.
  • Найгіршою ситуація була 5 та 14 квітня. На другий день пожежі її загальна площа становила близько 100 гектарів. А 14 квітня вогонь рухався в бік Прип’яті та був всього за 2 кілометри від сховища радіоактивних відходів.
  • У ДСНС кажуть, що зараз ситуація є контрольованою. Осередки тління погасять за кілька днів.
  • Радіаційний фон у Чорнобильській зоні в нормі. Рятувальники запевняють, що загрози населеним пунктам немає.
  • Правоохоронці вже затримали декількох підозрюваних у підпалах. Через те, що вони спалювали суху траву, вогонь перекинувся на Чорнобильську зону та його рознесло на велику площу.