Тому всіляко підтримують вузлову реконструкцію існуючих потужностей. Це дозволяє уникнути глобальних затрат та аварій. При цьому модернізація дозволяє збільшити потужність об’єктів генерації на 10-15 %.

Микола Борисов (заступник директора Департаменту стратегічної політики ПЕК Мінпаливенерго): “Ми робимо все можливе, щоб теплову генерацію зберегти, розвинути її, вивести на сучасний рівень. Але, при цьому ми не забуваємо, що є світовий рух - це альтерантивні види палива”.

Нову теплову "генерацію" вже впроваджують на Зуївській ТЕС, що входить до складу компанії "Східенерго". Минулого року тут модернізували другий енергоблок, цьогоріч підсилили перший. Завдяки заміні системи подачі палива, деяких турбін та циліндрів вдалося збільшити потужності блоку та зменшити собівартість електроенергії. Головне ноу-хао - автоматизована система управління енергоблоком. Диспетчер виконує лише функцію наглядача.

Андрій Клименко (начальник відділу реконструкції Зуївської ТЕС): “Змінена повністю система управління енергоблоком, змінена система енергоблоку, система блокування енергоблоку. Такої системи управління технологічними процесами в Україні ніде ще немає”.

До 2016 року "Східенерго", яка входить до складу ДТЕК, планує модернізувати всі енергоблоки на своїх ТЕС. Згідно з планом модернізації, розрахованого до 2016 року, на реконструкцію потужностей витратять понад 900 мільйонів гривень.

Юрій Риженков (виконавчий директор ДТЕК): “На сьогодні, з точки зору як країни так і конкретно взятої компанії це все таки найбільш ефективне вкладання грошей. Прибуток ми отримуємо з першого дня запуску блоку, а окупність - через 5 років”.

Найближчим часом, кажуть у ДТЕКу, фінансові потужності компанії будуть направленні на розвиток альтернативної енергетики. В першу чергу, інтерес компанії привертає вітрова енергетика. Тим паче, що такі починання приватних компаній підтримують у профільному міністерстві.