Відповідну заяву політик зробив у ефірі телеканалу ZIK.
Читайте також: Чому Державна міграційна служба відхрещується від участі в екстрадиції Саакашвілі до Польщі
"Порошенку, це правда, ніхто за океаном не вірить, що чесні вибори він навіть збирається проводити. Тому є рішення створити моніторинг та не допустити фальсифікацій. Це є!" – зауважив він.
Як пояснив екс-керівник спецслужби, у Вашингтоні вже ухвалено певне рішення щодо України, яке підтримує як Республіканська, так і Демократична партії Конгресу.
Крім того він додав, якщо вибори буде сфальсифіковано, а опозиція буде залякуватися, то ні США, ні ЄС однозначно не визнають їх.
Якщо і далі буде тиск, або застосування переодягненого власного спецназу, а це, до речі, ніякий не прикордонний спецназ, це переодягнена особиста охорона Порошенка затримувала Саакашвілі. Це беззаконня! Так от, якщо таке продовжуватиметься, то і визнання результатів виборів проти волі українського народу точно не відбудеться ні в США, ні в Європейському Союзі. Тому це великий і сильний сигнал українській владі,
– підкреслив Наливайченко.
Нагадаємо, 12 лютого у Києві в ресторані "Сулугуні" Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби. Його видворили у Польщу – країну, звідки він нелегально прибув в Україну. Літаком доправили Саакашвілі до Варшаву. Сам політик уже заявив, що не має наміру просити в Польщі політичного притулку та запевнив, що не припинить навіть з-за кордону організовувати масові протести в Україні.
У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними, через те, що той нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.
10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.
Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.
У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.
5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михеїла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії та присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України до Грузії як особу без громадянства, у Тбілісі на нього чекає арешт.