Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник, зауваживши, що Росія повністю знищила Ялтинську систему міжнародних відносин. Її вже немає.

Дивіться також Україна виграла час: чому країни Європи повертають призов до армії, зокрема жінок

Що може очікувати на світ

Як наголосив Черник, світ вже поступово ділиться на дві частини: перша – Глобальна Північ зі Сполученими Штатами, друга – Китай та Глобальний Південь.

Однак це все пропишеться винятково через силу та каскад малих, середніх і, не дай Боже, однієї великої світової війни. Хоча моя персональна позиція – ми вже у ній перебуваємо. Ми в умовному жовтні 1939 року,
– сказав Черник.

Чи наважиться Китай напасти на Тайвань – залежить від позиції Сполучених Штатів Америки. Якщо там переможе на виборах Дональд Трамп і почне курс на самоізоляцію, тоді видається, що напад Китаю на Тайвань дійсно неминучий. Але зараз йому ще можна запобігти.

Китай: останні новини

  • Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що Україна продовжує діалог з Китаєм, аби там долучилися до майбутнього Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії. Попри це, Пекін хоче, щоб туди також додали і представників Росії, яка безпідставно напала на Україну.
  • Китайський лідер Сі Цзіньпін вперше з часів пандемії відвідає іншу країну. Він планує поїхати у Францію на зустріч із Еммануелем Макроном.
  • У лютому США та Японія провели спільні командно-штабні навчання. За даним джерел, там вперше назвали Китай гіпотетичним ворогом. Раніше під час навчань ворог мав умовну назву.

До слова, також ще в лютому стало відомо, що Китай відправить спецпосланця Лі Хуея в Україну, Росію та ЄС.

  • Справді, на початку березня пан Лі приїхав до Києва – він відвідав нашу країну вдруге після лютого 2022, коли почало масштабне російське вторгнення.
  • Перед Києвом Лі Хуей побував у Москві, де заявив щодо війни в Україні, що "будь-яке обговорення політико-дипломатичного врегулювання неможливе без участі Росії та врахування її інтересів у сфері безпеки".