"Дійсно була заява аналітиків Bloomberg, але основний акцент там стосувався активізації переговорів України та Російської Федерації стосовно ціни на газ. … Дивно, але заява носила більше політичний ніж економічний характер, тому що структура зовнішнього боргу Україна є абсолютно публічною", – сказав Горбаль.
За його словами, структура боргу викладена на сайті міністерства фінансів. "Якщо її подивитись та проаналізувати цю структуру, виплати по цьому року, то зрозуміло що більша його частина може бути і буде або реструктуризована або репокетована. Залишається цифра десь близько 2 – 2,5 млрд дол., яка, як на мене не є трагічною", – зазначив нардеп.
Горбаль наголосив, що порівняння з Грецією є недоречним, адже і Міжнародний валютний фонд і Світовий банк підкреслили значний прогрес України стосовно стабілізації економіки.
Нагадаємо, агентство Bloomberg, яке спеціалізується на фінансовій аналітиці, повідомило, що вищий за Україну ризик дефолту має лише Греція.
Разом з тим, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності і митної політики Станіслав Аржевітін вважає, що говорити про дефолт в Україні не варто.
На його думку, Україна має можливість на значні зовнішні запозичення, "а також, 450 мільярдів гривень знаходиться на внутрішньому готівковому ринку. Це ті кошти, щодо яких є офіційна статистика. Щоправда, я не знаю, як зараз держава з такою політичною нестабільністю може отримати довіру від населення", – відзначив народний депутат.
За його словами, гроші, що перебувають в руках у населення – це рятувальне коло, якого немає в інших країнах.