Речовину "Фенікс" винайшли в Інституті фізичної хімії. За кілька секунд необроблений шматок згорає. А оброблена тканина — лише трохи обвуглилася і згасла.

Ідею науковцям підказали бійці. Аби вибратися з палаючого БТРу, інколи бракує кількох секунд. Одяг спалахує миттєво. А речовини, які можуть зарадити проблемі, — зазвичай іноземні, а отже — дуже дорогі.

Західний аналог Burnfire коштує 17 доларів за літр, наш "Фенікс" — за літр близько п'яти. Волонтер Віталій Дейнега каже, що чимало бійців повертаються з передової з опіками.

Читайте також: У Кіровограді засуджені майструють ліжка на передову

Аби хоч якось допомогти солдатам, його група закуповує протиопікові пов'язки. Першу партію на 10 тисяч доларів незабаром відправлять на фронт. Через пов'язку не відчуваєш дії вогню.

Опіки у бійців були б не такі страшні, якби форма була кращою. Українська амуніція плавиться прямо на тілі. Винахід українських хіміків міг би зробити амуніцію безпечнішою. Волонтер Ігор Федірко вирішив допомогти науковцям. Спершу випробував "Фенікс" сам.

Після цього відправив речовину на тестування бійцям на схід. Уже є перші відгуки. З позитивів — тканинка справді не горить. З недоліків — це дуже грубішає тканина, влітку це погано, бо вона натирає шкіру, друге — через нерівномірності замочування, є складки форми, які більше просочуються, а є — які менше.

Науковці за відгуки вдячні. Зараз намагаються тканину пом'якшити, а речовину зробити стійкішою до води. А от що вони вже можуть гарантувати — це безпечність "Феніксу". Розробляли речовину науковці власним коштом. Коли виправлять недоліки, планують постачати її на передову.

До слова, попри обіцянки, до лінії фронту терористи стягують важке озброєння. Зокрема, системи залпового вогню "Град", "Смерч" і "Ураган", новітні системи протиповітряної оборони.