Про це свідчать результати дослідження Інституту соціології НАН України, наведені в статті Олександра Шульги для DT.UA.

Важливо підкреслити, що таке ставлення виникло не вчора і навіть не позавчора. Воно демонструвало стійку його представленість у суспільній свідомості впродовж усіх років незалежності,
– пише Шульга.

Нині, згідно з останнім дослідженням Інституту соціології НАН України, яке щойно завершилося, кількість тих, хто не хоче пускати ромів у країну, сягає 41%. Для порівняння: на початку 2000-х цей показник був майже такий самий і навіть на кілька відсотків вищий. Єдиною національною групою, яку не хотіли б пускати в країну ще більше громадян, є чеченці.

Читайте також: Генерал пояснив агресивну поведінку Росії історичними коренями її мешканців

"Ба більше, порівняння відповідей молоді і людей старшого віку щодо їхнього ставлення до ромів і готовності допустити у своє життя, свідчить про майже повну ідентичність їхніх настроїв. Тому можна констатувати, що за всі роки незалежності не відбулося змін на краще у ставленні до ромів, ба навіть не виникло самих передумов для такого поліпшення. Адже негативне ставлення, а відтак і всі перестороги та стереотипи щодо ромів були повною мірою відтворені новим поколінням, яке, не важко передбачити, своєю чергою передасть їх майбутньому. Таким чином упереджене ставлення буде відтворюватися знову й знову", – пише Шульга.

До слова, Україна, згідно з дослідженнями, є однією з найменш антисемітських країн у світі.