14 липня 2016 рік. У день святкування національного свята Дня взяття Бастилії, у французькій Ніцці, в натовп людей в’їхала вантажівка. Згодом нападник почав стріляти по перехожих. Терористом виявився 31-річний житель Ніцци туніського походження. В результаті теракту загинули 84 людини, понад 60 поранених. 18 осіб перебувають у критичному стані. Під час теракту загинув один українець, ще один отримав поранення.

7 січня 2015 року – троє бойовиків впритул розстріляли людей у редакції видання "Charlie Hebdo". Напад пов'язують з помстою екстремістських ісламських організацій за карикатури на пророка Магомета, який журнал неодноразово публікував. 12 осіб загинуло (серед них два поліцейських), 11 поранено. Відповідальність за теракт взяли на себе бойовики терористичної організації "Аль-Каїда на Аравійському півострові". Про причетність до події також заявили в терористичній організації "Ісламська держава".

13 листопада 2015 року пізно ввечері у Франції майже одночасно були скоєні кілька атак: вибухи біля стадіону "Стад де Франс" в Сен-Дені, розстріл відвідувачів кількох ресторанів, а також бійня в концертному залі "Батаклан" (де близько 100 осіб були захоплені в заручники). Ці теракти стали найбільшими за кількістю жертв за всю історію Франції: 130 загиблих, 350 поранених. Відповідальність за напади взяло угруповання "Ісламська держава", назвавши їх "11 вересня по-французьки".

9 січня 2015 року. Захоплення заручників у Венсенських воріт. Напад озброєного терориста на супермаркет кошерних продуктів в Парижі. 5 осіб загинуло, включаючи нападника.Терористом виявився 32-річний ісламіст Амеді Кулібал.

26 червня 2015. Терористичний акт в Сен-Кантен-Фаллав'є. Теракт на хімічному заводі компанії Air Products, де виробляються і заправляються газові балони. Загинула 1 людина, двоє поранені. Організатор: Ісламська держава.

19 березня 2012 року. Теракт в Тулузі. Терористичний акт, здійснений в єврейській школі "Оцар ха-Тора". Злочинець відкрив вогонь з автоматичної зброї по шкільному подвір'ю, після чого переслідував вчителів, учнів та їх батьків у дворі і в шкільній будівлі. 4 людини (учитель і троє дітей у віці від 3 до 8 років) було вбито. 17-річний підліток важко поранений. Терорист, Мохаммед Мера, імовірно пов'язаний з Аль-Каїдою був убитий пострілом снайпера в ході його захоплення французькою поліцією.